Wybierz markę

1993 Fiat Scia

W 1993 roku na salonie samochodowym w Turynie Fiat zaprezentował koncepcyjny model roadstera o nazwie SCIA. Ten ciekawie wyglądający pojazd był bezpośrednią inspiracją do stworzenia produkcyjnego modelu Barchetta, który zadebiutował dwa lata później.

Fiat nie bez przyczyny wybrał salon samochodowy w Turynie na arenę premiery konceptu Scia. Dla rodzimej publiczności trzeba było przygotować coś wyjątkowego. I taki też jest model Scia: oryginalny, niecodzienny i troszkę ekstremalny.

1993 Fiat Scia

Za stylistykę prezentowanego konceptu odpowiadają John Kinsey i Darren Caddesl. Chyba nietrudno zgadnąć, czym się fascynowali, tworząc projekt. Z łatwością można zauważyć, że bryła modelu Scia przypomina łódkę. Nie jest to jednak z pewnością amfibia.

2003 Fiat Marrakech [zapomniane koncepty]

Niskie nadwozie nie zostało wyposażone w dach, jednak projektanci stworzyli wodoodporne wnętrze, zdolne pomieścić dwie osoby. Na próżno szukać na zdjęciach pełnowymiarowej, przedniej szyby, ponieważ twórcy zdecydowali się jedynie na niewielką owiewkę. W środku uwagę przykuwają trzy zegary, które zostały wkomponowane bezpośrednio w deskę rozdzielczą.

1993 Fiat Scia

Pod względem mechanicznym koncept Scia bazował na Fiacie Punto, jednak – jak możecie sami zauważyć – jego stylistyka nie miała nic wspólnego z popularnym hatchbackiem. Prototyp powstał, aby zbadać reakcje ludzi. Fiat już wtedy planował bowiem model Barchetta, który trafił na rynek w 1995 roku. Można więc śmiało wysnuć wniosek, że koncept Scia wzbudził niemałe zainteresowanie w 1993 roku.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!