Wybierz markę

1995 Hyundai HCD-III

W 1995 roku Hyundai zaprezentował ciekawy, oryginalny pojazd. Model ochrzczono nazwą kodową HCD-III.

Koncept Hyundaia to niespotykana propozycja. Jest to 2-osobowy pojazd, który nadawał się idealnie do codziennych dojazdów do pracy i weekendowych podróży za miasto. Co więcej, samochód dzięki napędowi na cztery koła i regulowanemu prześwitowi mógł poruszać się także w nieco trudniejszym terenie. Dodatkowym atutem była możliwość ustawienia stopnia tłumienia nierówności, dzięki czemu podczas podróży po gorszych drogach poziom komfortu się nie zmieniał.

1995 Hyundai HCD-III

Patrząc na ten samochód, można być zaskoczonym. Niecodzienne kształty komponują się w całkiem zgrabną całość, tworząc oryginalna bryłę konceptu HCD-III. Obły przód z drapieżnie zarysowanymi reflektorami prezentuje się przyzwoicie. Na uwagę zasługuje natomiast ciekawy tył pojazdu. Klapa bagażnika otwiera się na dwa sposoby.

1998 Seat Bolero BT 330 [zapomniane koncepty]

Tylna cześć nadwozia jest otwarta, więc jazda tym samochodem oznacza wiatr we włosach. W przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków pogodowych Hyundai przygotował także składany, materiałowy dach.

1995 Hyundai HCD-III

Pod maską zainstalowano 2,0-litrowy, turbodoładowany silnik DOHC, który generował 240 KM. Wystarczało to do całkiem sprawnego i żwawego poruszania się tym niecodziennym konceptem. Wyposażenie samochodu obejmowało dwie poduszki powietrzne, klimatyzację, system audio z odtwarzaczem CD, system ABS oraz prymitywny układ nawigacji nazwany Navitac.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!