Wybierz markę

W 1997 roku Nissan zaprezentował koncepcyjny model o nazwie Stylish VI. Była to pewnego rodzaju wizja komfortowego kombi przyszłości.

Samochód miał być połączeniem rodzinnego kombi i małego SUVa, aby dzięki nieco podniesionemu zawieszeniu mógł wjechać w lekki teren. Głównym celem projektantów było stworzenie przestronnego i komfortowego samochodu dla całej rodziny. To z całą pewnością się udało, gdyż Nissan Stylish VI był wyposażony w 6 miejsc w układzie 2+2+2. Co więcej, każdy z pasażerów drugiego i trzeciego rzędu siedzeń miał swój własny ekran do dyspozycji. Samochód wyposażono również w nieco futurystyczny kokpit i oryginalnie zaaranżowaną konsolę centralną.

Pod względem stylistycznym natomiast mamy do czynienia z prostym nadwoziem typu kombi/MPV, które cechowało się ciekawym pasem przednim z dużą atrapą chłodnicy.

Japoński producent już wtedy myślał o przyjaznych środowisku rozwiązaniach. Pod maską umieszczono 2,5-litrowy silnik w układzie V6, którego wspomagał motor elektryczny. Hybrydowe źródło napędu sprzężone było z przekładnią CVT. Łączną moc oszacowano na około 260 KM, co z całą pewnością wystarczyło do dynamicznej jazdy.

Mimo że samochód nie był zbyt futurystyczną wizją projektantów, to nigdy nie doczekał się produkcji seryjnej.

 

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!