Najnowszy film
1997 Nissan Stylish VI [zapomniane koncepty]

W 1997 roku Nissan zaprezentował koncepcyjny model o nazwie Stylish VI. Była to pewnego rodzaju wizja komfortowego kombi przyszłości.

Samochód miał być połączeniem rodzinnego kombi i małego SUVa, aby dzięki nieco podniesionemu zawieszeniu mógł wjechać w lekki teren. Głównym celem projektantów było stworzenie przestronnego i komfortowego samochodu dla całej rodziny. To z całą pewnością się udało, gdyż Nissan Stylish VI był wyposażony w 6 miejsc w układzie 2+2+2. Co więcej, każdy z pasażerów drugiego i trzeciego rzędu siedzeń miał swój własny ekran do dyspozycji. Samochód wyposażono również w nieco futurystyczny kokpit i oryginalnie zaaranżowaną konsolę centralną.

Pod względem stylistycznym natomiast mamy do czynienia z prostym nadwoziem typu kombi/MPV, które cechowało się ciekawym pasem przednim z dużą atrapą chłodnicy.

Japoński producent już wtedy myślał o przyjaznych środowisku rozwiązaniach. Pod maską umieszczono 2,5-litrowy silnik w układzie V6, którego wspomagał motor elektryczny. Hybrydowe źródło napędu sprzężone było z przekładnią CVT. Łączną moc oszacowano na około 260 KM, co z całą pewnością wystarczyło do dynamicznej jazdy.

Mimo że samochód nie był zbyt futurystyczną wizją projektantów, to nigdy nie doczekał się produkcji seryjnej.

 Wróć

 • Zenek

  Jako fan Forda trochę głupio mi to mówić, ale lampy, maska i słupki A jak w Focusie 2. :(

  • mw

   Pierwsze wrażenie i skojarzenie – Focus… Ciekawa sprawa bo lampy wyglądają baaardzo podobnie.

 • Kuba

  Trochę trafiło do Primery P12 kombi

  • tpiapiac

   tak samo nadmuchany tyłek :d