Wybierz markę

1998 Ford Libre

Na salonie samochodowym w Chicago w 1998 roku Ford zaprezentował ciekawy koncept 4-osobowego kabrioleta o nazwie Libre.

Prototypowy model powstał na płycie podłogowej ówczesnej Fiesty, która była także stosowana w lekko zmodyfikowanej formie dla modeli Ka i Puma. Projektanci zdecydowali się na zgrabne i pozbawione przesadnego futuryzmu nadwozie, co w połączeniu z dostępną płytą podłogową stwarzało podstawę do spekulacji, że w niedługim czasie pojazd wejdzie do produkcji seryjnej. Tak się niestety nie stało, dlatego Ford Libre stał się bohaterem dzisiejszego odcinka cyklu Zapomniane koncepty.

1998 Ford Libre

Pojazd wyróżnia się subtelnymi liniami, które tworzą zgrabną sylwetkę. Styliści zdecydowali się na proste kształty bez zbędnych udziwnień, dzięki czemu Libre wygląda naprawdę dobrze. Warto zwrócić uwagę na niewielkie, tylne drzwi, które otwierały się w stronę przeciwną do kierunku jazdy, co znacznie ułatwiało proces wsiadania/wysiadania pasażerom tylnego rzędu siedzeń. Ford chwali się, że z tyłu było wystarczająco dużo miejsca dla dwóch dorosłych osób.

1995 Fiat Barchetta Coupé [zapomniane koncepty]

Koncept Forda Libre został wyposażony w 17-calowe felgi aluminiowe oraz umieszczoną centralnie, podwójną końcówkę wydechu. Pod maskę trafił silnik benzynowy o pojemności 1,25 l, który generował 75 KM i 110 Nm momentu obrotowego.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!