Wybierz markę

W 2001 roku włoskie studio Pininfarina pokazało koncept Forda Start. Nazwa nawiązywała do nowego rozdziału współpracy między europejskim oddziałem Forda i włoskim studiem Pininfarina, a sam samochód wygląda okazale.

Auto zaprezentowano po raz pierwszy podczas salonu samochodowego we Frankfurcie w 2001 roku, gdzie zyskało sporą przychylność odwiedzających niemiecki salon.

1994 Ford Transit Supervan 3 [zapomniane koncepty]

Ford Start był dwuosobowym coupé, które w bardzo prosty sposób dało się przekształcić w kabriolet. Opływowe nadwozie cechuje się subtelnym, ale i sportowym pasem przednim z ciekawie zaaranżowanymi reflektorami oraz sporych rozmiarów atrapą chłodnicy. Profil pojazdu z łagodnie opadającą linią dachu nawiązuje w pewnym stopniu do konstrukcji proponowanych przez Zagato, co jednak wyszło na plus konceptowi Forda. Z tyłu są dwa słupy świateł zachodzące aż na szybę tylną oraz umiejscowione centralnie dwie końcówki wydechu.

Ford Start

Pojazd powstał na płycie podłogowej umożliwiającej zastosowanie napędu zarówno na przednią oś, jak i obie, a za źródło napędu posłużył turbodoładowany silnik Forda o pojemności 2,0 l, generujący ponad 200 KM.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!