W 2001 roku Nissan zaprezentował koncept luksusowego pojazdu terenowego o nazwie Crossbow.

Samochód został zaprojektowany przez europejski oddział Nissana. Styliści zdecydowali się na klasyczne, nieco kwadratowe, dwubryłowe nadwozie, które zostało doprawione szczyptą futuryzmu. Na pierwszy rzut oka wrażenie robią gabaryty pojazdu oraz duże, płaskie powierzchnie wraz ze stosunkowo niewielkimi szybami. Koncept Crossbow został także wyposażony w charakterystyczne dla pojazdów wyższej klasy drzwi, które otwierają się w stronę przeciwną do kierunku jazdy.

2004 Ford Shelby Cobra [zapomniane koncepty]

We wnętrzu zdecydowano się na układ 2+2, dzięki czemu pasażerowie nie powinni narzekać na komfort jazdy. Co więcej, dwa dodatkowe fotele dało się zainstalować w trzecim rzędzie siedzeń, a więc Nissan Crossbow był tak naprawdę pojazdem 6-osobowym.


We wnętrzu użyto materiałów najwyższej jakości: skóry, drewna i aluminium. Uwagę przykuwa sporych rozmiarów lewarek automatycznej skrzyni biegów, który przypomina dźwignię z kokpitu odrzutowca.

1989 Nissan 300XM (NTC IF) [zapomniane koncepty]

Wedle zapewnień producenta Nissan Crossbow miał radzić sobie bardzo dobrze w trudnym terenie. W tym celu pojazd został wyposażony w napęd na cztery koła, terenowe opony oraz wyciągarkę, którą ukryto pod zdejmowanym panelem przedniego zderzaka. Wystarczającą moc miał zapewniać silnik w układzie V8, którego specyfikacja niestety nie została ujawniona.

Poprzedni wpis Następny wpis