Wybierz markę

2003 Fiat Marrakech

W marcu 2003 roku na salonie samochodowym w Genewie Fiat zaprezentował prototypowy model nazwany Marrakech. Jaskrawy i unikatowy pojazd powstały na bazie popularnego Fiata Pandy przykuwa uwagę.

1998 Mitsubishi SST – zapomniane koncepty

Samochód został zaprojektowany i zbudowany przez włoskie studio projektowe I.DE.A (Institute of Development in Automotive Engineering) z siedzibą w Turynie.

2003 Fiat Marrakech

Fiat zdecydował się na nazwę marokańskiego miasta nie bez kozery. Egzotyczna nazwa miała kojarzyć się bowiem przeciętnym Europejczykom z wakacjami i zabawą. I taki też miał być ten koncept – trochę „zabawkowy” samochód dający ogromną frajdę z jazdy.

1999 Seat Formula – zapomniane koncepty

Przepis prosty – pozbawić Fiata Pandę dachu, drzwi oraz tylnej i bocznych szyb, a następnie pomalować go na jaskrawy kolor. Wynik – niewielki samochód, który sprawdzi się równie dobrze nad jeziorem, na plaży czy na podjeździe wakacyjnego kurortu. W każdej z tych lokalizacji z całą pewnością przyciągnie wzrok wszystkich przechodniów.

2003 Fiat Marrakech

W środku otwartego nadwozie spokojnie i w miarę wygodnie usiądą 4 osoby, a w sprawnym poruszaniu się po trudniejszym terenie pomoże napęd na wszystkie 4 koła. Jednak nie czarujmy się – pojazd z całą pewnością nie był konstruowany z myślą o wymagającym terenie, ale o wakacyjnych i plażowych przejażdżkach w pełnym słońcu i w tej roli zapewne sprawdzałby się idealnie.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!