30 lat po premierze pierwszej generacji, zaprezentowano Grand Cherokee 4xe 30th Anniversary. Pokazuje on jak daleko zaszedł model Grand Cherokee. Model jest bowiem kolejnym przykładem realizacji celu marki Jeep, jakim jest “zdobycie pozycji lidera elektryfikacji wśród SUV-ów”.

Premiera która “roztrzaskała oczekiwania”

Pierwszy Jeep Grand Cherokee zadebiutował w 1992 roku, w niezwykle efektowny sposób. Podczas premiery przebił się przez szklaną ścianę Centrum Kongresowego Cobo Hall.Tym samym, dosłownie roztrzaskał oczekiwania rynku, definiując na nowo, czym może być SUV klasy premium.

30th Anniversary, czyli piękni trzydziestoletni

Jeep Grand Cherokee 4xe 30th Anniversary, to edycja specjalna na rok 2023. Jest to najbardziej zaawansowany technologicznie Jeep Grand Cherokee z napędem na cztery koła jaki kiedykolwiek wyjechał na drogi. Jest on w stanie pokonać 25 mil w trybie czysto elektrycznym. Jednakże ma też silnik spalinowy o mocy 375 KM i momencie obrotowym 470 Nm, co umożliwia bezstresową jazdę na trasie.

Wygląd trzydziestolatka

Nadwozie Jeepa Grand Cherokee 4xe 30th Anniversary charakteryzuje się unikalnym, przyciemnianym wyglądem. Dodatkowo zmieniono dolny pas przedni i dodano charakterystyczne niebieskie haki holownicze. Ma on również podwójny układ wydechowym, dwupanelowy panoramiczny dache i nowe 20-calowe felgi w kolorze czarnym,

Także wnętrze edycji specjalnej Grand Cherokee 4xe wyróżniają się charakterystyczne dodatki. Należą do nich m.in.:

czarne skórzane fotele Capri,
wentylowane fotele przednie,
bezprzewodowe ładowanie do smartfona,
dziewięciogłośnikowy system audio Alpine,
system Uconnect 5 z 10,1-calowym ekranem dotykowym, bezprzewodową kompatybilnością z aplikacjami Apple CarPlay i Android Auto oraz nawigacją z grafiką 3D.

Inne funkcje oferowane w standardzie to m.in.: system automatycznego parkowania, system zapobiegający kolizjom Intersection Collision Assist, system bezkluczykowy, wycieraczki z czujnikiem deszczu, cyfrowe lusterko wsteczne i system kamer SURROUND 360 stopni.

Edycja Jeep Grand Cherokee 4xe 30th Anniversary jest zaprezentowane podczas targów North American International Auto Show w Detroit. Targi te trwają od 17 do 25 września 2022 roku. Zamówienia będą zbierane jeszcze w tym roku, natomiast samochody pojawią się w salonach dealerów Jeepa na początku 2023 roku

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? ZOSTAW KONTAKT

 

Poprzedni wpis Następny wpis