dziecko na nartach koło samochodu, samochód na śniegu, zima, Bezpieczne ferie z Volvo Car PGD; Volvo Kraków; CSR

W najbliższą sobotę (21 stycznia) w krakowskim salonie Volvo na Krzemionkach odbędzie się akcja „Bezpieczne ferie z Volvo Car PGD”. Nie będzie nudnych pogadanek, będą strażacy (w wozie bojowym), instruktorzy narciarstwa (w kaskach) i ratownicy wodni (w kąpielówkach). Pory roku nam się nie pomyliły, ale przecież ferie wiążą się także z wyjazdami do aquaparków i na baseny termalne. Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej oryginalnej i odpowiedzialnej inicjatywie krakowskiego salonu Volvo.

Czy ktoś jeździ którymś z najnowszych modeli Volvo, czy którymś niekoniecznie najnowszym, to wybrał go z uwagi na gwarantowane bezpieczeństwo. Ale trzeba oczywiście zadbać o bezpieczeństwo także poza samochodem, bo po co spędzać ferie z gipsem na ręce albo nodze. Dlatego zapraszamy na spotkanie w salonie wszystkich zainteresowanych, niezależnie od tego ile lat mają dzieci i ile samochody.

Bezpiecznie także poza samochodem

W akcji bezpieczne ferie z Volvo Car PGD chodzi oczywiście o to, żeby w atrakcyjny sposób, poprzez zabawę, nauczyć dzieci zasad bezpiecznego wypoczynku na stoku i na basenie. Albo im te zasady przypomnieć i utrwalić.

Strażacy przyjadą oczywiście wozem bojowym. Jednak nie tylko po to, żeby rodzice mogli zrobić w nim zdjęcia swoim dzieciom. Także po to, by zademonstrować sprzęt do ratowania zdrowia i życia ludzi w sytuacjach zagrożenia. Dzieci dowiedzą się przy tym, dlaczego nie bawić się na zamarzniętych stawach i jak zachowywać się podczas wypadków i pożarów. Starsze latorośle i dorosłych pewnie zainteresuje, jak mogą komuś uratować życie, ponieważ będzie można poćwiczyć na fantomie udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Część spotkania ze strażakami poświęcona będzie kartom ratowniczym w pojazdach. Dowiemy się m.in. dlaczego warto je wozić w swoich samochodach, zwłaszcza jeśli są to nowe modele, niekoniecznie dobrze znane strażakom. Uczestnicy spotkania oczywiście otrzymają karty ratownicze i naklejki informacyjne, jeśli jeszcze takowych nie mają.

Licencjonowany instruktor snowboardu i przewodnik wypraw zimowych powiedzą, jak bezpiecznie ustawiać się w kolejce do wyciągu, a następnie zjeżdżać w sposób niezagrażający zdrowiu – własnemu i innych narciarzy. Będzie można dowiedzieć się, jak powinno się zachować w nieprzewidzianych okolicznościach oraz jak i kiedy można pomóc osobie, która wywróciła się podczas zjazdu, a także co robić, kiedy osoba poszkodowana nie może wykonywać ruchów. Instruktorzy zaprezentują również sprzęt narciarski pod kątem jego bezpiecznego użytkowania.
Z kolei ratownik wodny opowie, jak odpowiedzialnie zachowywać się w wodzie. Nie będzie tylko o tym, żeby nie biegać po śliskiej posadzce, ale nawet o tym, jakich zasad przestrzegać, kiedy ktoś zachłyśnie się wodą. Starsze dzieci i dorośli dowiedzą się, jak można udzielać pomocy młodszym dzieciom. Po atrakcyjnych prelekcjach odbędzie się jeszcze atrakcyjniejszy quiz z uzyskanej wiedzy.samochód zimą na tle lasu, promienie słońca i śnieżna mgła - Bezpieczne ferie z Volvo Car PGD

Czy na śniegu, czy w wodzie – bezpieczne ferie z Volvo Car PGD

W akcji krakowskiego salonu chodzi także o to, by nauczyć dzieci przewidywania niebezpieczeństw, aby w przyszłości mogły ich uniknąć. O tym, że Volvo Car PGD należycie zadba o atrakcyjną formę spotkania jesteśmy spokojni po poprzednich jego akcjach. Mamy tu na myśli przede wszystkim akcje czytania z Volvo i warsztaty pszczelarskie.

Przed wakacjami z uznaniem pisaliśmy o akcji „Czytamy z Volvo”. Zainteresowanie dzieci lekturą sprawia bowiem, że nie rozpraszają one kierowcy podczas jazdy.
Przypominamy, jak dziś rozwinęlibyśmy wyśpiewaną myśl Jeremiego Przybory.
I w podróży dzieci się nudzą, o tym każdy rodzic wie.
Ciągle wiercą się, drogą trudzą się, gdyż okrutnie nudzą się.
I możemy dopisać dalej:
W czasie ferii dzieci się nudzą, to ogólnie znana rzecz.
A gdy nudzą się, dziwnie bawią się i na lód mogą wejść też.

Wszystkie podejmowane przez nas inicjatywy mają za zadanie zwiększanie bezpieczeństwa. Na różnych płaszczyznach i różnymi sposobami – komentuje Sebastian Woźniak, dyrektor Volvo Car PGD Kraków. Jak dowodzi kolejna inicjatywa,  nie tylko w samochodzie, ale także na stoku, na lodzie i w wodzie.

Serdecznie polecamy naukę przez zabawę, a wszystko dla bezpieczeństwa naszych dzieci. Bezpieczne ferie z Volvo Car PGD w salonie w Krakowie przy Al. Powstańców Śląskich 22. Jeszcze zanim rozpoczną się ferie dla województwa małopolskiego – w najbliższą sobotę – 21 stycznia – od 11:00 do 14:00. Pracownicy salonu i zaproszeni eksperci powitają Państwa z otwartymi ramionami, bo przecież bezpieczeństwo jest im bardzo bliskie.

Wszystkim życzymy wspaniałych (i bezpiecznych) ferii.

Władysław Adamczyksamochód zimą na tle gór - Bezpieczne ferie z Volvo Car PGD

Poprzedni wpis Następny wpis