Ford Evos
Ford Evos Concept

Na  frankfurckim stoisku Forda królował koncept sportowego coupe o nazwie Evos. Czy to zapowiedź nowej wersji Focusa, czy jedynie stylistyczne wariacje projektantów Forda?

Evos to dwudrzwiowe coupe z charakterystycznymi, unoszącymi się do góry, drzwiami. Linia auta jest co prawda bardzo odważna, ale nie sposób oprzeć się wrażeniu, że wystarczyłyby niewielkie korekty, a Evos mógłby spokojnie trafić na taśmę produkcyjną.

Oprócz drzwi cechą charakterystyczną auta są także dominujące przednie lampy i ciekawie zaprojektowane lusterka boczne. Wygląd jest dynamiczny i bardzo nowoczesny – jeśli tak ma się prezentować nowa linia stylistyczna Forda, to jesteśmy za. Koncept napędza układ Energi Plug-in Hybrid. Moc dostarcza dwulitrowy silnik spalinowy połączony z motorem elektrycznym.

[youtube]http://youtube.com/v/r42wApaI4J4[/youtube]

Zachęcamy do obejrzenia naszego materiału wideo z frankfurckiej premiery Evosa. Dokładnie na nim widać zamysł projektantów i rozwiązania designerskie. Teraz czekamy tylko na to, kiedy i czy w ogóle Ford zdecyduje się wprowadzić na rynek to lub podobne auto.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!