Wybierz markę

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej

Dziewięcioosobowy Ford Transit, którego Grupa PGD podarowała Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), efektywnie pracuje na kilku frontach pomocy dla Ukrainy. – Cieszymy się, że możemy pomagać w tak użytecznej formie – skomentował Tomasz Rytwiński, dyrektor zarządzający Grupy PGD.

A my cieszymy się, że partner naszego bloga należy do grona renomowanych firm, które wspierają działalność Fundacji PCPM. Jest to dla nas także powód, żeby przypomnieć, jak wiele dobra niesie (i wiezie) Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Działalność PCPM

– Gdy potrzebowaliśmy samochodu, którym będziemy mogli wjechać na terytorium kraju ogarniętego wojną, nasz Partner zdecydował się na ten cudowny gest. I usłyszałam: ,,Przekażemy wam samochód” – mówi Michalina Chachuła z Fundacji PCPM. Auto dostarcza do Ukrainy to, czego tam brakuje, czyli wszystko, co Fundacja PCPM zdobędzie od darczyńców. W przerwach między kursami do Ukrainy Transit jest podstawowym narzędziem logistycznym Centrum Tranzytowego przy Dworcu Warszawa Wschodnia.  Służy przede wszystkim do rozwożenia do docelowych miejsc pobytu poza Warszawą rodzin uchodźców wojennych. A jak trzeba, to dowozi do Centrum Tranzytowego potrzebne produkty. – Taki samochód to dla nas ogromne wsparcie. Do Ukrainy dostarczamy żywność, pakiety higieniczne, leki, a także brakujące sprzęty. Dzięki darowiźnie o każdej porze dnia i nocy jesteśmy gotowi do przewozu tych, którzy musieli uciekać przed wojną – konkretyzuje Michalina Chachuła.

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej

#pozytywniezaangażowani z Holdingu 1

Grupa PGD wsparła PCPM dziewięcioosobowym Fordem Transitem. Właśnie wersja osobowa, jako uniwersalna, najlepiej sprawdza się w działaniach, do których samochód był przewidziany. I na taką Fundacja zgłosiła zapotrzebowanie, gdy Zarząd Grupy PGD poinformował ją o swojej decyzji w sprawie kolejnej formy współpracy. – Bardzo wysoko cenimy działalność PCPM, dlatego już kilka lat temu zdecydowaliśmy się na współpracę z Fundacją. Na kolejnym etapie naszego wsparcia cieszymy się, że możemy pomagać w tak użytecznej formie – mówi Tomasz Rytwiński, dyrektor zarządzający Grupy PGD.

Samego samochodu nie będziemy tu opisywać, bo po pierwsze ważniejsi są ludzie. A poza tym Szanowne Czytelniczki i Szanowni Czytelnicy naszego bloga znają go z wielu wpisów.

Napisaliśmy o kolejnej formie współpracy, ponieważ spółki Holdingu 1 wspierały Fundację PCPM już wcześniej i wspierają na różnych polach. W latach 2020 i 2021 użyczaliśmy samochodów Medycznemu Zespołowi Ratunkowemu. Także w czasie pandemii zapewniliśmy ratownikom niezbędne wsparcie logistyczne.

W pomoc organizowaną przez PCPM były i są zaangażowane należące do Holdingu 1 spółki Grupa PGD, Express i Traficar. Wspierają one Fundację w realizacji różnych programów pomocowych. – Niezależnie od pory dnia i tygodnia mogliśmy liczyć na dostępność samochodów i ogromną życzliwość, jaką okazywali nam #pozytywniezaangażowani pracownicy Holdingu 1. Zwłaszcza w sytuacjach nagłych, kiedy musieliśmy pilnie dojechać do granicy – tłumaczy Roman Havrylyuk z Fundacji PCPM. On sam wielokrotnie docierał samochodem do tych, którzy potrzebowali transportu. Równolegle spółki Holdingu wspierają na przykład programy „Lato w mieście”, służący lepszemu poradzeniu sobie przez ukraińskie dzieci i młodzież z traumą wojenną oraz „Cash for Work”, który służy wsparciu zatrudnienia uchodźców z Ukrainy. Samochody służą też do rozwożenia wsparcia dla osób starszych oraz z niepełnosprawnościami, które w Polsce znalazły schronienie przed wojną.

Radek Pszczółka
Zdjęcia: Fundacja PCPM

Grupa PGD dla PCPM Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!