Wybierz markę

Grupa PGD - najlepszy dealer, Grzegorz Hankus Menedżerem Roku; Nagrody Rynku Dealerskiego

Serdecznie dziękujemy za Państwa – Naszych Klientów – zaufanie, które sprawia, że możemy się z Państwem i dla Państwa rozwijać. Dzięki Państwa zaufaniu Grupa PGD może być dumną z uhonorowania Nagrodą Rynku Dealerskiego dla najlepszej grupy dealerskiej. Jednocześnie prezes Grupy PGD – Grzegorz Hankus zdobył tytuł Menedżera Roku.

Nagrody Rynku Dealerskiego to najważniejsze w branży laury, dlatego często nazywa się je nawet dealerskimi Oskarami. Zdobywców zaszczytnych tytułów poznaliśmy podczas uroczystej gali Kongresu Dealerów. Najlepszych wybrała ponad czterdziestoosobowa Kapituła Nagród. Tworzą ją przedstawiciele otoczenia rynku i laureaci nagród personalnych z poprzednich lat (75% wagi głosów) oraz internauci (25% wagi). Odnotujmy tu, że internauci oddali rekordowe prawie 16,5 tys. głosów.

Grupa PGD Najlepszą Grupą Dealerską

Kapituła Nagród doceniła Grupę PGD za postępujący dynamiczny rozwój. W 2021 roku Grupa osiągnęła wzrost sprzedaży aż o 19,9%. Jednocześnie w tym roku dynamicznie weszła na rynek wrocławski inwestując w placówki Forda i Mitsubishi. Kolejny element rozwoju to podpisanie listu intencyjnego zakupu spółki RRG Warszawa. Prowadzi ona w stolicy pięć salonów marek Renault i Dacia. Planowana transakcja już została uznana przez ekspertów branży za transakcję dekady. Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar ocenia, że może to być nawet największe przejęcie w całej historii polskiego rynku dealerskiego.

Następną po Renault i Dacii nową marką w portfolio Grupy będzie DS, którego dealerstwo firma otworzy jeszcze w tym roku w Warszawie, równocześnie z nowym salonem marki Opel.

Nagrody Rynku Dealerskiego - Grupa PGD najlepszym dealerem,

Grzegorz Hankus Menedżerem Roku

Nagroda Menedżera Roku, dla osób zarządzających segmentem dealerstwa bądź całą organizacją, została przyznana po raz pierwszy. Uhonorowanie nią prezesa Grupy PGD Grzegorza Hankusa dodatkowo potwierdza uznanie dla działań firmy. Po drugie jest docenieniem jego konsekwentnie realizowanej biznesowej wizji rozwoju Grupy. Grzegorz Hankus pracuje w branży już prawie ćwierć wieku. Grupą PGD zarządza od bez mała dziesięciu lat i doprowadził ją między innymi do reprezentowania szesnastu marek w dziewięciu miastach Polski.

Nagrody Rynku Dealerskiego - Grzegorz Hankus Menedżer Roku

Dealerzy Dobrych Uczynków

Z przyjemnością odnotowujemy, że Kapituła Nagród Rynku Dealerskiego przyznała też jedną wyjątkową nagrodę – tytuł honorowego Dealera Dobrych Uczynków dla całego środowiska dealerskiego za pomoc niesioną Ukrainie i Ukraińcom. Kapituła uznała, że wobec ogromnej skali działań pomocowych całego środowiska, wartościowanie poszczególnych akcji mija się z celem. W związku z tym wyróżnienie ogółu pomagających dealerów stało się więc jednocześnie zobowiązaniem na przyszłość. Grupa PGD potwierdza wolę kontynuowania swojego pomocowego zaangażowania.

Warto także zauważyć, że tegoroczny Kongres był największą dealerską konferencją w historii, a laureatów nagradzała owacjami rekordowa, niemal osiemsetosobowa, publiczność.

Kongres Dealerów 2022, Nagrody Rynku Dealerskiego
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!