Wybierz markę

Hyundai Genesis Coupe Hurricane SC

Amerykańskie targi SEMA są znakomitą okazją do prezentowania zmodyfikowanych modeli, które wywołują szum wokół marki. Hyundai pokazał w Las Vegas między innymi owoc dwuletniej pracy – Genesisa Coupe Hurricane SC.

Projekt został zainicjowany przez Hyundai America Technical Center Inc., a do pomocy zaproszono następujące firmy: Magnuson Products, Rhys Millen Racing, Harman International i Torvec Inc. Dzięki temu przez dwa lata powstawał pojazd, którego celem nie była jedynie ciekawa prezencja i mocniejszy silnik. Jak mówią twórcy, jest to raczej szczur laboratoryjny. Idea była taka, aby wycisnąć jak najwięcej z tego modelu pod każdym względem.

Hyundai Genesis Coupe Hurricane SC

Pod maską znajduje się mocno zmodyfikowana, 3,8-litrowa jednostka napędowa w układzie V6, która generuje ponad 450 KM. Wartość tę osiągnięto między innymi dzięki dodaniu sprężarki, zmodyfikowanemu układowi chłodzenia oraz sportowemu układowi wydechowemu.

Z pozostałych modyfikacji warto wymienić obniżony i usztywniony układ zawieszenia firmy Bilstein, nowy mechanizm różnicowy IsoTorque firmy Torvec oraz wydajniejsze hamulce firmy Brembo, które kryją się za 19-calowymi obręczami ze stopów lekkich.

Hyundai Genesis Coupe Hurricane SC

Z zewnątrz zdecydowano się na kompletny body-kit firmy Rhys Millen Racing, na który składają się: nowy zderzak przedni, listwy progowe oraz zderzak tylny z dyfuzorem. Co więcej, maska i klapa bagażnika zostały zastąpione odpowiednikami wykonanymi z włókna węglowego.

Tak przygotowany samochód musi bardzo dobrze spisywać się na torze, jednak Hyundai nie zdradził jeszcze żadnych osiągów.

[youtube]http://youtube.com/v/cR1rMM9WgJw[/youtube]

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!