Czy zastanawiali się Państwo jaki samochód byłby ideałem? Czego oczekujemy od samochodu? Gdy zastanowimy się nad tym zagadnieniem okaże się, że bliski ideału jest Outlander PHEV. Zwłaszcza dzisiaj, gdy mamy super obniżkę…

Trzy dekady temu zapoczątkowano erę modeli SUV. Miały to być samochody które przejmą trochę zdolności terenowych od typowych terenówek i wygody od wersji VAN. Otrzymały więc wyższą karoserię (pozycja siedzenia jak w modelach VAN) i napęd na cztery koła. W Niemczech modele te określona wówczas jako Freizeitauto, czyli samochód do spędzania wolnego czasu. Kolejnym etapem powstania idealnego dla klienta modelu była poprawa komfortu i w efekcie -poprzez wyeliminowanie ramy nośnej- modele straciły duże zdolności terenowe na rzecz wygody. Następnie było już tylko doposażanie modeli jak osobowych wersji klas wyższych, zaś ostatnim etapem projektu samochodu idealnego jest… ekologiczna i ekonomiczna jazda wersją elektryczną.

dscf2330W Mitsubishi, mając idealny model klasy SUV, który zapewnia możliwość przejazdy przez wszystko co można nazwać drogą i oferuje duży komfort i wygodę, rozpoczęto prace nad wykorzystaniem tego pojazdu do jazd jako wersja elektryczna i… tak powstał Outlander PHEV.

Aktualnie oferowany model Mitsubishi Outlander PHEV, dysponuje wyjątkowym, nie wymagającym skrzyni biegów, zespołem napędowym, składającym się z silnika elektrycznego napędzającego przednią oś i silnika elektrycznego dla osi tylnej. Takie rozwiązanie gwarantuje energetyczną wydajność, płynność jazdy i oszczędność paliwa. Mitsubishi Outlander PHEV 2020 wykorzystuje innowacyjny, usprawniony mechanicznie układ napędowy o mocy 224 KM, wspierany przez nowy, wysokowydajny silnik benzynowy o pojemności 2,4 litra. Inne ulepszenia obejmują obecnie m.in. akumulator o zwiększonej o 15% pojemności i o 10% większej mocy, wzmocniony o 17% tylny silnik, co skutkuje lepszą dynamiką jazdy.

dscf4549
Samochód otrzymał również dwa dodatkowe tryby jazdy: sportowy i jazdy po śniegu. Najnowszy model Mitsubishi Outlander PHEV to jedyny pojazd PHEV w klasie SUV, który może być ładowany ze stacji szybkiego ładowania. To także jedyny samochód PHEV na rynku, który oferuje 2 gniazda 1500W, dające możliwość podłączenia dowolnego odbiornika energii o napięciu 230 V. Wydajność instalacji samochodu jest wystarczająca, aby wykorzystać go do zasilania typowego gospodarstwa domowego przez 10 dni – szczególny atut, którego wartość docenili mieszkańcy pozbawieni dostępu do prądu podczas klęsk żywiołowych.

Ideę tego przedsięwzięcia przedstawiamy na animacji filmowej.

Warto zatem podkreślić wyjątkową wszechstronność Outlandera PHEV – kiedy chcemy, pojazd jest napędzany wyłącznie silnikami elektrycznymi – np. w strefie bezemisyjnej zaś napęd hybrydowy umożliwi nam dłuższą podróż.

A koszty eksploatacji?
Ponieważ przeciętnie samochodem pokonujemy dziennie ok 50 km, w przypadku Outlandera PHEV możemy jechać wyłącznie na silniku elektrycznym. W związku z możliwością ładowania baterii z domowego gniazdka 230V (koszt ok 55 gr za 1kWh) i zużycia na 100 km ok 19-20 kWh, możemy przyjąć, że koszt przejazdu 100 km to ok 10-11 zł. Po powrocie do domu znowu podłączamy model do prądu i… rano ponownie jedziemy jak modelem zużywającym ok 2-2,5 litra benzyny na 100 km. Jeżeli zaś chcemy jechać na wakacje, czy na narty, samochód bezproblemowo dojedzie wszędzie jak klasyczna wersja spalinowa.

dscf4639

Na koniec zostawiliśmy najlepsze… Outlander PHEV MY2020 w cenie wersji benzynowej

Kupując innowacyjne, debiutujące niedawno na polskim rynku, najnowsze Mitsubishi Outlander PHEV 2020 Intense klienci zapłacą tyle, ile za model Mitsubishi Outlander w wersji benzynowej. Dzięki tak atrakcyjnej promocji kupując ten model w najwyższej specyfikacji Instyle Plus klienci mogą zyskać aż 45 000 zł. Cena bazowej wersji Intense zaczyna się już od 137 090 zł. Klienci mogą też skorzystać z promocyjnego leasingu z niskimi ratami – miesięczne raty startują już od 842 zł netto.

Więcej informacji na ten temat i dokładne dane o poszczególnych ofertach można znaleźć:

  • Japan Motors, ul. Wyzwolenia 95, 43-300 Bielsko-Biała, telefon: (33) 827 00 30
  • Japan Motors, ul. Krasnobrodzka 5, (Trasa Toruńska przy rondzie Łabiszyńska), 03-214 Warszawa, telefon: (22) 510 00 30
  • Japan Motors, ul. Stawowa 2, 41-214 Sosnowiec, telefon: (32) 200 99 36
Poprzedni wpis Następny wpis