Nowy Nissan Navara ma dawać wyższy poziom bezpieczeństwa, komfortu i przyjemności z jazdy, a jednocześnie zapewniać dotychczasową trwałość, niezawodność i wszechstronność. Najbardziej interesującą i zupełnie nową wersją modelu jest Pro-4X, choć nie jest pewne, czy taka trafi do Polski.

Navara zaprezentowana w Japoniii i pokazana tu na zdjęciach to wersja Pro-4X. To pierwsza taka wersja modelu, która jest skierowana nie do firm, lecz osób prywatnych, którym zależy na terenowym samochodzie o atrakcyjnym wyglądzie i poprawionych właściwościach jezdnych. Jego atletyczny wygląd niekoniecznie idzie w parze ze zmodyfikowanym zawieszeniem, jak w Fordzie Rangerze Raptorze, ale zdjęcia sugerują, że auto potrafi wiele.

Od razu można też zauważyć, jakie zmiany przygotowano dla nowej Navary. Całkowicie przebudowano przedni pas z potężniejszym grillem, a także nowymi reflektorami diodowymi. Nowe są także tylne światła diodowe. We wnętrzu pojawiły się odświeżone multimedia, dodatkowe gniazdo USB-C i kierownica znana z innych modeli Nissana. Także nowe tapicerki.

Nowa Navara ma też wzmocnioną tylną oś, zwiększoną ładowność, odrobinę większą skrzynię ładunkową oraz zintegrowany stopień w tylnym zderzaku, ułatwiający dostęp do skrzyni. Zastosowano nową przekładnię kierowniczą, aby poprawić zwrotność przy niskich prędkościach i reakcję układu kierowniczego w całym zakresie prędkości. Nowa Navara ma jeździć pewniej i dynamiczniej. I do tego ciszej, bo poprawiono wyciszenie kabiny oraz zmniejszono wibracje w układzie napędowym.

W pierwszej kolejności nowa Navara trafi na rynek Tajlandii, prawdopodobnie później na australijski. W Europie będzie dostępna jeszcze później.

Poprzedni wpis Następny wpis