Wybierz markę

W przeciwieństwie do minivanów, segment pełnowymiarowych, dużych vanów nie tylko ma się dobrze, ale wręcz rozkwita. Pojawiają się nowe modele, coraz bardziej przypominające wyposażeniem i techniką zwykłe auta osobowe. Doskonałym przykładem kierunku w jakim zmierza segment samochodów wieloosobowych jest najnowszy Opel Zafira Life, który właśnie wchodzi na rynek.

Pełnowymiarowe vany mają zwykle dwa zadania – to służbowe transportery lub pojazdy dla dużych rodzin. Dlatego są to auta bardziej wszechstronne w porównaniu z minivanami, które mogą wykonywać dobrze jedynie to drugie zadanie i to pod warunkiem, że mówimy o nie więcej niż siedmiu osobach.

opel_zafira_life_25

Tymczasem najnowszy Opel Zafira Life pomieści w swojej kabinie od pięciu w wersji podstawowej, poprzez sześciu w luksusowej, aż po maksymalnie dziewięciu pasażerów. Oferowany w trzech odmianach długości nadwozia – compact, long i extra long – zaspokoi potrzeby każdego, kto takiego auta potrzebuje. Mają one długość odpowiednio:

  • Compact — 4,60 m
  • Long — 4,95 m
  • Extra Long — 5,30 m

opel_zafira_life_18

Dodatkowo, by ułatwić wybór i lepiej dopasować specyfikację do potrzeb, Opel przygotował na polski rynek cztery wersje – Business i Business VIP, skierowane przede wszystkim do klienta biznesowego, oraz Family i Family Elite, odpowiadające na potrzeby użytkowników szukających dużego samochodu rodzinnego. Czym się różnią  i ile kosztują?

Opel Zafira Life Business – od 134 750 zł

Standardowy wariant oferuje miejsce dla pięciu osób, opcjonalnie można również zwiększyć liczbę miejsc aż do dziewięciu osób. Dostęp do przestrzeni bagażowej realizują tylne drzwi dwuskrzydłowe, otwierane pod kątem 180 stopni. Dostępne są trzy wersje długości nadwozia oraz wszystkie silniki w gamie.

Opel Zafira Life Business VIP – od 190 500 zł

W tej specyfikacji auto jest dostępne wyłącznie w wersjach long lub extra long, czyli dwóch najdłuższych, a także wyłącznie z mocniejszymi, 2-litrowymi silnikami Diesla. Standardowo dostępny jest wariant sześcioosobowy z komfortowymi indywidualnymi fotelami dla każdego pasażera. Samochód wyposażony jest również w elektrycznie sterowane drzwi przesuwne, które można zdalnie otwierać za pomocą pilota lub z bliska ruchem stopy. Tylne drzwi są pojedyncze i otwierane do góry, tak jak w pozostałych, opisanych niżej wariantach.

Opel Zafira Life Family – od 143 350 zł

To wariant alternatywny dla wersji Business, również oferowany ze wszystkimi długościami nadwozia oraz pełną gamą silników. W standardzie pięciomiejscowy, a opcjonalnie przewiezie do ośmiu osób, niezależnie od długości. Fotele drugiego i trzeciego rzędu można przesuwać na aluminiowych szynach, co pozwala na pełną aranżację wnętrza i jego dostosowanie do potrzeb użytkownika.

Opel Zafira Life Family Elite – od 188 000 zł

To z kolei bardziej luksusowa odmiana Family, której cechami szczególnymi są przednie fotele z masażem i elektrycznym sterowaniem, indywidualne dwa obracane fotele drugiego rzędu oraz składany i przesuwany stolik pomiędzy drugim i trzecim rzędem siedzeń. Aby uprzyjemnić podróż, auto może być wyposażone w panoramiczny dach. Jest oferowane tylko z silnikami o pojemności 2,0 l, ale w trzech odmianach nadwozia.

opel_zafira_life_8

Warto podkreślić, że w każdej wersji samochodu we wszystkich fotelach drugiego i opcjonalnie trzeciego rzędu, również gdy jest to kanapa, są mocowania isofix.

Gama napędów nowego Opla Zafiry Life

Do nowej Zafiry Life przygotowano cztery silniki Diesla o pojemności 1,5 litra oraz 2,0 litra. Mniejszy generuje moc 102 lub 120 KM, oferowany tylko ze skrzynią manualną. Większy w wersji 150-konnej jest parowany również z przekładnią manualną, natomiast topowa jednostka o mocy 177 KM tylko z automatyczną, ośmiobiegową.

opel_zafira_life_60

Bardzo dobrze wyglądają relacje cenowe pomiędzy silnikami. 120-konny jest o 5500 zł droższy od najsłabszego. Natomiast różnica pomiędzy jednostką 1.5 (120 KM) a 2.0 (150 KM) to 8500 zł. Największa różnica dzieli silniki 2-litrowe, bo aż 10 000 zł, ale podkreślam, że do wyższej o 27 KM mocy klient otrzyma także automatyczną skrzynię biegów.

Wspominając od dobrych relacjach cen mam na myśli fakt, że są one tak ustalone, że nie ma tu silnika, którego nie opłacałoby się wybrać i również, by nie opłacało się dopłacić do mocniejszego wariantu.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!