Wybierz markę

Maciej Oleksowicz Ford fiesta S2000

Polacy – Maciej Oleksowicz i Michał Sołowow – za kierownicą Forda Fiesty S2000 uzyskali rewelacyjne wyniki w Rajdowych Mistrzostwach Europy.

Rajd Bosforu

Maciej Oleksowicz Ford Fiesta S2000
fot. bosphorusrally.com

W rozgrywanym na szutrowych odcinkach specjalnych Bosphorus Rally, zaliczanym do mistrzostw Europy, Maciej Oleksowicz zajął rewelacyjne 3 miejsce, ulegając jedynie Yagizowi Avici i czołowemu, europejskiemu kierowcy – Luce Bettiemu. Maciek wygrał drugi dzień rajdu, a w pierwszym zajął drugie miejsce, dzięki czemu zgarnął solidne punkty.

Maciej Oleksowicz fiesta S2000
fot. bosphorusrally.com

Gdyby nie kapeć i strata 47 s na 11 odcinku specjalnym, warszawianin miałby szanse na drugą lokatę. Niemniej jednak po bosforskim rajdzie zajmował trzecie miejsce w klasyfikacji mistrzostw Europy, za Lucą Bettim i Lucą Rossettim.

Rajd Belgii

Michał Sołowow Fiesta S2000
fot. ircseries.com

Nie gorzej poradził sobie Michał Sołowow w Ypres Rally, drugi z polskich kierowców startujących w mistrzostwach Europy za kierownicą Forda Fiesty S2000. W rajdzie wziął również udział Maciej Oleksowicz, lecz po licznych problemach zakończył imprezę na odległym 19 miejscu, ale na 4 w klasyfikacji mistrzostw Europy.

Michał Sołowow fiesta S2000
fot. ircseries.com

Ypres Rally to rajd zaliczany do cyklu światowego IRC i mistrzostw starego kontynentu ERC. Obsada była znakomita. Wystartowała cała europejska czołówka. W pierwszej lidze świetnie odnalazł się Sołowow. Jadąc bez większych problemów, nie popełniając błędów, powoli piął się w górę klasyfikacji. Wyprzedził wszystkich rywali z mistrzostw Europy i w rezultacie wywalczył 4 miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

Michał Sołowow Fiesta S2000
fot. ircseries.com

Na ostatnim odcinku specjalnym mieli interesującą przygodę. Gdy awarii uległa linka sterująca przepustnicą, załoga Fiesty podjęła decyzję kontynuowania rajdu. Tym samym pilot – Maciej Baran – sterował przepustnicą ręcznie, podczas gdy Sołowow zajął się kierowaniem. Mimo tego załoga nie straciła czwartej lokaty. Zebrali również komplet punktów do klasyfikacji ERC, tym samym od razu wbili się na 5 miejsce mistrzostw po pierwszym swoim rajdzie w tej serii.

Maciej Oleksowicz Fiesta S2000
fot. ircseries.com

Dzięki czwartej lokacie Maćka Oleksowicza, Polacy wydają się głównymi pretendentami do walki o mistrzostwo starego kontynentu z Włochami – Lucą Bettim i Lucą Rossettim.

Klasyfikacja Rajdowych Mistrzostw Europy

1. L. Rossetti 113 p.
2. L. Betti 89 p.
3. M. Oleksowicz 80 p.
4. A. Tlustak 44 p.
5. M. Sołowow 39 p.
6. S. Ruta 35 p.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!