Wybierz markę

Ford Tourneo Custom Concept

Ford zaprezentował pierwsze zdjęcia koncepcyjnej wersji nowej generacji Tourneo, czyli pasażerskiej odmiany Transita. Model ten zwiastuje także stylistykę, jaką przyjmie cała gama modelowa nowej generacji Transita.

Ford zdecydował się oczywiście na stylistykę Kinetic Design, którą z sukcesem stosuje już od kilku dobrych lat. Jej charakterystyczne elementy można dostrzec oczywiście w prezentowanym modelu studyjnym. Są to między innymi: duża, trapezoidalna atrapa chłodnicy, wyraźnie zaakcentowane nadkola i charakterystyczny kształt reflektorów. Trzeba przyznać, że samochód prezentuje się bardzo dobrze.

W środku bez większych rewelacji. Kierowca będzie miał do dyspozycji ergonomiczny i praktyczny kokpit, który może nie jest efektowny, ale spełnia swoje zadanie. W przestronnym wnętrzu znajdują się trzy rzędy siedzeń, dzięki czemu samochód może przewieźć aż 8 osób. Ostatni rząd da się oczywiście złożyć lub całkowicie wymontować, powiększając przestrzeń bagażową kosztem trzech miejsc siedzących.

Ford Tourneo Custom Concept

Pod maską konceptu zainstalowano 2,2-litrowy silnik wysokoprężny generujący 155 KM.

Koncept Tourneo Custom zwiastuje nową generację całej gamy modelowej Tranista, a więc zarówno wersje pasażerskie, jak i dostawcze będą czerpały ze stylistyki konceptu. Transit nowej generacji będzie oczywiście dostępny w kilku opcjach nadwoziowych oraz z krótkim i przedłużonym rozstawem osi. Pod maskę trafią 2,2-litrowe jednostki wysokoprężne o mocy 100 KM, 125 KM i 155 KM. Ford Tourneo Custom Concept zadebiutuje podczas salonu samochodowego w Genewie.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!