Nissan prowadzi zakrojoną na szeroką skalę ofensywę modelową. Japoński producent w krótkim czasie wprowadził na rynek sporo nowych samochodów. Należy do nich rodzinny Nissan Note. Ile kosztuje to auto i jakie wyposażenie oferuje producent?

Nissan proponujew Polsce Note’a z trzema wariantami silnikowymi. Najsłabsza jednostka, z jaką sprzedawany jest ten mikrovan, to 80-konny motor benzynowy o pojemności 1,2 l. Występuje on w duecie wyłącznie z manualną skrzynią biegów. Jest jednym z dwóch wariantów oferowanych z najuboższym wyposażeniem Visia i kosztuje w tej wersji 39 900 zł. Drugim silnikiem, który można nabyć z tym poziomem standardowych opcji, jest diesel 1,5 dCi o mocy 90 KM, zestawiany z manualną skrzynią biegów. W podstawowej wersji kosztuje on 50 400 zł.

Najmocniejszym silnikiem mogącym napędzać Nissana Note’a jest jednostka benzynowa 1,2 DIG-S rozwijająca 98 KM. Producent proponuje do niej dwie przekładnie: manualną oraz bezstopniową (CVT). Obydwa warianty dostępne są jedynie z wyposażeniem bogatszym niż Visia – Acenta oraz najbogatszym – Tekna. Ceny Note’a z jednostką 1,2 zaczynają się od 54 290 zł (skrzynia biegów ręczna) i 59 390 zł (skrzynia biegów bezstopniowa).

Mikrovan Nissana może mieć na pokładzie bardzo bogate wyposażenie. Warto wspomnieć, że Japończycy na tyle zadbali o bezpieczeństwo, że wszystkie opcje, które zawierają się w tej kategorii, są standardem każdej z odmian: Visia, Acenta i Tekna. Na pokładzie Note’a znajduje się więc zestaw poduszek powietrznych: przednie czołowe i boczne oraz poduszki kurtynowe. Na skrajnych miejscach tylnej kanapy są mocowania fotelików ISOFIX. Każdy Note ma również zainstalowany ABS oraz system kontroli trakcji.

Dla poprawy komfortu w standardzie Nissan montuje w Note’ach tempomat z ogranicznikiem prędkości. To bardzo przydatne rozwiązanie, jeśli auto często będzie służyć w dalszych, rodzinnych wypadach.

Klimatyzacja manualna dostępna jest jako płatny dodatek do poziomu Visia. Stanowi on część pakietu Comfort, w którego skład wchodzi również system audio z CD, 4 głośnikami, łącznością Bluetooth i gniazdem USB. Pakiet ten kosztuje 4500 zł. Wersja Acenta jest w niego wyposażona w standardzie. Niedostępny jest natomiast w odmianie Tekna, która ma na pokładzie klimatyzację automatyczną.

Propozycją dla osób, które lubią przestrzeń, jest szklany dach. Występuje on jako opcja dla poziomu wyposażenia Acenta oraz Tekna. Co ciekawe, odmiana Acenta może zostać w niego wyposażona jedynie wtedy, gdy ma na pokładzie również pakiet IT za 4500 zł (NissanConnect 2.0, system kamer 360 stopni, system ostrzegania o obiektach w martwym polu, ostrzeżenie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu oraz ostrzeżenie o innych poruszających się obiektach). Pakiet ten jest standardem na poziomie Tekna. Bez względu na to, do jakiego wariantu dobieramy szklany dach, zapłacimy za niego 2000 zł.

Warto dodać, czym jest wcześniej wspomniany NissanConnect 2.0. Zestaw ten obejmuje 5,8-calowy ekran dotykowy z menu w języku polskim, gniazdo USB, obsługę MP3, Bluetooth i iPod oraz 6 głośników.

Jeśli Wasz rodzinny Nissan Note potrzebuje według Was pazura, producent przewidział odpowiednie rozwiązanie. Jest nim pakiet Sport o wartości 5000 zł. Za tę cenę Nissan oferuje dodatkowy spojler tylny, przyciemnione szyby, sportową kierownicę, tylny zderzak stylizowany na włókno węglowe, usportowiony zderzak przedni oraz progi boczne, 16-calowe felgi ze stopów metali lekkich, czarne wypełnienie świateł pozycyjnych i przedni wlot powietrza pokryty czarnym połyskującym lakierem.

Gama dodatków oferowanych przez japońskiego producenta jest niezwykle bogata. Szczegółowe ceny i więcej informacji znajdziecie w oficjalnym polskim cenniku modelu Note.

Poprzedni wpis Następny wpis