Bez względu na rodzaj stłuczki czy wypadku, jeżeli wykorzystamy zwrot z ubezpieczenia AC musimy liczyć się ze zwyżką składki. Jak tego uniknąć? Wyjście z sytuacji znaleziono w Mitsubishi Japan Motors

Podczas każdego nieszczęśliwego zdarzenia, w którym mniej lub bardziej uszkodzony zostaje samochód, mamy szansę naprawić to uszkodzenie bezgotówkowo. Tyle tylko, że o ile zdarzenie wstąpiło z winny innej osoby, korzystamy z jego OC, a jeżeli my zawiniliśmy musimy skorzystać ze swojego AC.

Tutaj zaczyna się jednak problem…

Po skorzystaniu z wypłaty AC, nasza płacona stawka w kolejnym roku znacznie wzrośnie. Co ważne, wzrost nie jest uzależniony od kwoty wypłaty. Wzrost będzie więc zarówno w przypadku wymiany błotników, pasa przedniego, lamp, osłony chłodnicy i maski, jak także w przypadku szkody parkingowej. Tak więc zwyżka opłaty AC będzie zarówno w przypadku naprawy za 20 000 zł, jak i naprawy za 1000 zł.

W efekcie często właściciele aut bagatelizują drobne uszkodzenia.

Nie opłaca się bowiem parkingowego zadrapania naprawiać ze stratą zniżki, a poza tym… nie jest to bardzo widoczne. Wystarczy tylko zapolerować i będzie OK…

Tymczasem nie jest to tylko mankament estetyczny. Z biegiem czasu może nam sprawić nie lada kłopot. Nawet najmniejsze zarysowanie powłoki lakierniczej, jaki powstanie po „parkingowej stłuczce, czy otarciu” może prowadzić do korozji. Szybkość nastąpienia zjawisk korozyjnych zależy od głębokości uszkodzeń i warunków atmosferycznych w jakich przebywa pojazd.

Nie unikaj niezbędnych napraw

Serwisy Japan Motors, mają rozwiązanie na problem korzystanie z wypłat ubezpieczyciela. Stworzyli oni dedykowany program dla drobnych napraw. Po odwiedzinach w stacji dealerskiej, fachowcy dokonają oględzin i przygotują kosztorys naprawy. Dopiero na tym etapie Klient podejmuje decyzję o dalszych krokach.

Zniżki na usługę

Jeżeli decyzją Klienta będzie wykonania napraw we własnym zakresie, bez korzystania z wypłat ubezpieczyciela, firma przygotowała specjalną ofertę:

  • 40% rabatu na usługę blacharsko-lakierniczą
  • 20% rabatu na zakup części

 

Dokładne informacje na temat tej usługi można uzyskać pod numerem telefonu.

+48 12 300 00 06

Dla wygody klienta firma Japan Motors stworzyła jeden numer dla oddziałów Warszawa, Sosnowiec i Bielsko Biała

 

Poprzedni wpis Następny wpis