Starannie dobrane odcienie podkreślają technologiczny charakter futurystycznej, zelektryfikowanej stylistyki modelu Ariya, w zachwycający sposób łącząc światy elektrycznej mobilności i designu.

Wyrazista paleta lakierów definiuje tożsamość wizualną modelu Ariya. Jest ona inspirowana elektrycznym układem napędowym nowej generacji, najnowocześniejszymi funkcjami łączności i zaawansowanymi systemami wspomagającymi jazdę.

Bogatą gamę, obejmująca cztery jednokolorowe i sześć dwukolorowych opcji kolorystycznych nadwozia, zaprojektowano tak, aby podnieść atrakcyjność i walory estetyczne modelu Ariya.

Nowe kolory symbolem nowej ery elektryfikacji

Nowy Nissan Ariya stał się dla projektantów odpowiedzialnych za kolorystykę okazją do stworzenia nowej identyfikacji wizualnej dla samochodów elektrycznych marki.

Chcąc podkreślić drzemiącą pod maską Nissana Ariya moc i stworzyć odpowiednią oprawę dla zastosowanych w nim najnowszych rozwiązań technologicznych, zespół projektantów wybrał dwa zupełnie nowe kolory – Akatsuki Copper i Aurora Green. Emanujące spokojem i optymizmem odcienie zostały stworzone specjalnie dla tego wyjątkowego elektrycznego crossovera coupé.

„Inwencja twórców modelu Ariya stanowiła dla nas prawdziwą inspirację, sprawiając, że zmieniliśmy całkowicie nasze podejście do projektowania kolorów” – mówi Lesley Busby, menedżer ds. kolorystyki w Nissan Design Europe.

„Ariya stanowi ukoronowanie wiedzy i doświadczenia Nissana w zakresie mobilności elektrycznej. Jest zarazem jasną i czytelną deklarację marki dotyczącą przyszłego kierunku rozwoju pojazdów elektrycznych. Nasz zespół dołożył wszelkich starań, aby stworzyć kolorystykę, która idealnie współgrałaby z innowacyjną elektryczną osobowością modelu Ariya” – kontynuuje Lesley Busby.

Narodziny nowego dnia…

Akatsuki Copper w wolnym tłumaczeniu oznacza „miedziany świt”. Kolor doskonale oddaje blask pierwszych promieni wschodzącego słońca, które jednocześnie symbolizują narodziny nowej tożsamości marki Nissan. Metaliczne refleksy nawiązują do doskonałych właściwości przewodnictwa elektrycznego miedzi, co stanowi wyraźny ukłon w stronę zaawansowanej technologii tego modelu.

Kolor Aurora Green zawdzięcza swoją nazwę wyjątkowemu zjawisku zorzy polarnej występującemu powszechnie w rejonie Arktyki. W zależności od kąta patrzenia mieniący się różnymi odcieniami lakier nadwozia przybiera różne barwy. Odcień zmienia się od głębokiej zieleni aż po purpury. Tym samym w intrygujący dla oka sposób ukazuje ten jeden z najpiękniejszych cudów natury.

Kolory opracowane z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć technologii

Nissan Ariya, nowatorski w każdym calu, idzie o krok dalej w swojej innowacyjności. Wprowadza zupełnie nowy poziom perfekcji i głębi do ulubionych kolorów klientów, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technik produkcji lakierów.

Czarna Perła (Pearl Black) – stworzona na bazie nowego pigmentu – urzeka głębią i wielowymiarowością koloru.

Zaawansowaną technologię produkcji wykorzystano do stworzenia złożonej, czystej i wyrazistej kompozycji kolorystycznej Białej Perły (White Pearl). Nigdy wcześniej biel w pojazdach Nissana nie była tak przejrzysta i pełna blasku.

Dwukolorowa wersji nadwozia wykorzystuje efekt kontrastu z lakierowanym na czarno dachem. W czarnym kolorze,  dzięki nowemu pigmentowi, udało się uzyskać niezwykłą głębię koloru.

Lesley Busby powiedziała: „Zdajemy sobie sprawę, że właściciele samochodów w Europie i na całym świecie najchętniej wybierają czarny lub biały lakier nadwozia. Pamiętając o nich nadaliśmy ich ulubionym kolorom zupełnie nowy i wyjątkowy wymiar, który podkreśla charakter premium nowego modelu. Paleta kolorów Nissana, którą wyróżnia najwyższa jakość i dbałość o każdy nawet najdrobniejszy szczegół, otwiera nowy rozdział w kolorystyce marki.”

Poprzedni wpis Następny wpis