Na początku 2006 roku podczas North American International Auto Show Nissan zaprezentował oryginalny projekt o nazwie Urge.

Urge to niewielki pojazd sportowy z otwartym nadwoziem, który w pewnym stopniu nawiązuje do stylistyki Nissana 350Z. Jest jednak od niego bardziej szalony. Projektanci postawili na ciekawe nadwozie z kołami i błotnikami wystającymi poza obrys karoserii. Przednia szyba opada aż do połowy maski, odsłaniając częściowo jednostkę napędową, dzięki czemu samochód wygląda nietuzinkowo. Drzwi także nie są zwyczajne: ich dolna część wyróżnia się przeszklonym fragmentem i żółto-zieloną kolorystyką, pasującą do wnętrza konceptu. Z tyłu kształty są dość proste, z interesującymi światłami i dwiema końcówkami wydechowymi.

We wnętrzu Nissana Urge uwagę zwraca żółty kolor, futurystyczna deska rozdzielcza i unikatowa kierownica. Ogólnie wnętrze jest dwuosobowe, jednak z tyłu zamontowano rozkładany fotel umiejscowiony w centralnym miejscu. Najważniejsza w tym koncepcie jest jednak zintegrowana konsola Xbox 360. Podczas postoju kierowca może rozłożyć 7-calowy ekran znajdujący się w miejscu lusterka wstecznego i pograć w Project Gotham Racing 3, wykorzystując kierownicę i pedały konceptu Urge.

Niestety, Nissan nie zdradził zbyt wielu szczegółów technicznych konceptu Urge. Wiadomo jedynie, że jego masa nie przekracza 1100 kg, a napęd na tylne koła przekazywany jest przez 6-stopniową przekładnię manualną.

Poprzedni wpis Następny wpis