W latach 2015 i 2016 Ford Transit Custom był w Europie najlepiej sprzedawanym jednotonowym samochodem dostawczym i najpewniej utrzyma tę pozycję również w roku 2017. Mimo to producent podjął się modernizacji samochodu, dzięki czemu odświeżony dostawczak stał się jeszcze lepszy.

Jeszcze w tym roku ruszy produkcja odświeżonego Transita Customa, dzięki czemu pierwsi klienci będą mogli odebrać nowego auto na początku roku 2018. Najważniejszą zmianą wizualną jest upodobnienie Transita Customa do całej gamy modelowej Forda – bardziej agresywny i zadziorny pas przedni, wąskie reflektory i trapezowa atrapa chłodnicy. Reflektory od wersji Trend będą wyposażone w światła diodowe do jazdy dziennej oraz żarówki ksenonowe.

Ford-Tourneo_Custom-2018-1600-07

Kolejny obszar, który udoskonalono to kabina. Deska rozdzielcza jest prostsza, łatwiejsza w obsłudze, bardziej intuicyjna i poukładana. Widać tu trend, który zapoczątkowała nowa generacja Fiesty. Instrumenty są nakierowane na kierowcę, a całość stanowi mobilne biuro na kołach. Użytkownik ma do dyspozycji schowki i półki o łącznej pojemności 25 litrów oraz dodatkowy uchwyt na napoje poniżej dźwigni zmiany biegów. Przeprojektowano także panele drzwi z większymi i bardziej praktycznymi kieszeniami.

Najbardziej rzucającym się w oczy nowym elementem kokpitu jest tablet o przekątnej 8 cali. Są to dotykowe ekrany zarządzające systemem SYNC 3, obsługiwanym za pomocą gestów i głosu. W bazowych wersjach zamiast ekranów 8-calowych czy mniejszych 4-calowych są stacje dokujące do smartfonów.

ford_transit_custom_trend_183

Komfort jazdy poprawiają na nowo zaprojektowane fotele, a ogólny odbiór samochodu lepsze materiały wykończeniowe w kabinie. Natomiast tak samo o komfort jak i o bezpieczeństwo zadbają systemy wspomagania jazdy takie jak:

  • Inteligentny ogranicznik prędkości z adaptacyjnym tempomatem
  • System rozpoznawania znaków drogowych
  • System ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu
  • Asystent martwego pola
  • System ochrony przed kolizjami z funkcją wykrywania pieszych
  • System ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu
  • System monitorowania koncentracji kierowcy
  • Asystent świateł drogowych
  • System stabilizacji pojazdu przy bocznych podmuchach wiatru

Nowa wersja ECOnetic

Ford-Tourneo_Custom-2018-1600-01

Nowy Ford Transit Custom wciąż będzie napędzany silnikiem 2.0 TDCi z rodziny EcoBlue o mocy 105, 130 lub 170 KM. Motor ten może współpracować z opcjonalną, sześciobiegową przekładnią automatyczną, na którą decyduje się już spora, bo 11-procentowa grupa klientów.

Do rodziny EcoBlue dołączy nowa ECOnetic dla klientów poszukujących możliwie najwyższej wydajności. Będzie dostępna w serii 300 z krótkim rozstawem osi. Silnik rozwija moc 105 KM i ma seryjny system Auto-Stop. Transit w tej specyfikacji zostanie wyposażony w ogumienie o niskim oporze toczenia oraz nowatorską funkcję kontroli przyspieszenia (Ford Acceleration Control). Prędkość zostanie elektronicznie ograniczona do 100 km/h. Dzięki tym zabiegom emisję CO2 udało się ograniczyć do 148 g/km.

Umów się na jazdę próbną Fordem Transitem Custom

Poprzedni wpis Następny wpis