Hyundai Motorsport podpisał dwuletnią umowę z Norwegiem Andreasem Mikkelsenem na starty w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata.

Kierowca jeżdżący w zeszłym roku dla Volkswagena i startujący okazjonalnie w tym sezonie z Citroenem został oficjalnym kierowcą Hyundai Motorsport. Jego pierwszym startem w nowych barwach ma być Rajd Hiszpanii w dniach 6-8 października. Jego pilotem zostanie Anders Jaeger. Nie smienia to statusu pozostałych załóg Hyundaia, czyli Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul, Dani Sordo/Marc Marti oraz Hayden Paddon/Seb Marschall – które wystartują również w sezonie 2018.

Andreas Mikkelsen: Jestem zachwycony, że Hyundai Motorsport zaoferował mi szansę na właściwy powrót do WRC, na pełny etat w 2018 i 2019 roku. Jeszcze przed moim pierwszym rajdem z zespołem czuję, że szybko się tu zadomowiłem. To dla mnie jasne, że dołączyłem do zespołu światowej klasy, z realnymi szansami na walkę o mistrzostwo w klasyfikacjach kierowców i producentów. Nie mogę doczekać się, kiedy pomogę w osiągnięciu tych celów od przyszłorocznego Rajdu Monte-Carlo.

Poprzedni wpis Następny wpis