Wybierz markę

SEAT Leon to najlepszy wybór osób kupujących auta w 2021 roku. Tak właśnie należy odczytywać tytuł Best Buy Car of Europe 2021, jaki SEAT Leon otrzymał podczas 20. jubileuszowej gali AUTOBEST. Decyzję podjęło jury złożone z 32 dziennikarzy z całej Europy, którzy docenili połączenie dynamiki, wydajności, zaawansowanych technologii bezpieczeństwa i łączności. Mamy potwierdzenie tego werdyktu.

 Jak skomentował podczas wręczania nagrody założyciel i przewodniczący AUTOBEST – Dan Vardie – SEAT Leon uzyskał najwyższe wyróżnienie w branży motoryzacyjnej, a europejscy konsumenci otrzymali najbardziej niezależną, autentyczną i profesjonalną ocenę najlepszych nowych modeli samochodów.

Było to już drugie wyróżnienie dla marki w tym prestiżowym zestawieniu.  W 2017 roku nagrodę otrzymał SEAT Ateca.

Źródła sukcesu

– Zdobycie tego wyróżnienia to przede wszystkim uznanie dla zespołu zaangażowanego we wprowadzenie na rynek najlepszego Leona w historii. Ta nagroda daje nam nową siłę. Dzięki niej możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość, a uznanie wyrażone przez jury AUTOBEST jeszcze bardziej umacnia pozycję Leona na rynku – stwierdził, odbierając nagrodę, Wayne Griffiths, Dyrektor Generalny SEAT-a i CUPRA.

SEAT Leon jest bestsellerem marki od 2014 roku. Dotychczas klienci kupili 2,4 miliona egzemplarzy Leona wszystkich generacji. W bieżącym roku model najnowszej generacji potwierdził swoją pozycję. To, że każdy kolejny SEAT Leon jest lepszy od swojego poprzednika, uważamy za zjawisko w procesie rozwoju oczywiste. Tego oczekujemy. Faktem jest jednak, że czwarta generacja popularnego kompaktu przeniosła go o półkę wyżej. I to wysoką półkę. – Powołanie siostrzanej marki Cupra sprawiło, że do modeli SEAT-a trafiły elementy segmentu premium. Klienci to widzą i doceniają – konstatuje Michał Ziomek, kierownik salonu SEAT Euromotor w Krakowie.

Wszystkiego więcej

Gdy spojrzymy na twarde (katalogowe) fakty, to pierwszym „więcej”, które rzuca się w oczy, będzie wybór wersji silnikowych. Rozpiętość gamy silnikowej SEAT-a Leona musi zadawalać. Gamę tworzy pięć różnych rodzajów układu napędowego, w tym po raz pierwszy z napędem hybrydowym typu plug-in. A mamy w tym i tzw. miękka hybrydę. Rozpiętość mocy silników też wyróżnia Leona, bo wynosi ona 100 KM. Od koni 90 do koni 190.

Na pewno nie przeoczymy także pięciu gwiazdek oznaczających uzyskanie najwyższej noty w testach Euro NCAP 2020. I nie umknie też naszej uwadze informacja o gwarancji na 5 lat i 150 000 kilometrów. Te elementy na pewno wpływają na sukces Leona.

Ale jest jeszcze to coś

SEAT Leon jest samochodem na wskroś nowoczesnym, bo technologicznie odpowiadającym naszym czasom. A takie mamy czasy, że najważniejszym członkiem (no dobrze, najczęściej używanym członkiem) jest kciuk przesuwający się po smartfonie. Nowoczesnością, ale też zdecydowanie wyróżniającym go na drodze designem, przekonał do siebie młode pokolenie. Także wersji kombi daleko do nudnej stateczności. Dlatego nie przystaje do niej mylący skrót ST – station wagon, bo to Sportstourer. I nie piszemy tego tylko z powodu naszego zamiłowania do kombiaków.

SEAT Leon ST – Seat Euromotor Warszawa

Jest jednak coś, i dużo tego jest, co zobaczymy katalogu zapisane małymi literami. Te małe litery mają wielkie znaczenie, bo zawierają cały zestaw elementów, które pozwalają samochód na wiele sposobów zindywidualizować. – I nie jest tak, jak w innych przypadkach, że rzeczy zapisanych małym drukiem nie czytamy. Elementy wyposażenia dodatkowego, wyróżnienia specjalnego, są lekturą bardzo przez nabywców Leona cenioną – stwierdza Michał Ziomek. Dlatego doradcy salonów Euromotor także w szerokiej gamie możliwości zindywidualizowania auta upatrują powodów rynkowego sukcesu Leona. Samochodu przecież i tak samoistnie wyróżniającego się na ulicach.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!