Wybierz markę

Zespół Hyundai Motorsport w swoim drugim rajdzie tegorocznego sezonu mistrzostw świata zajął czwarte miejsce. Powtórka z Monte Carlo wynikła z błędu Thierry’ego Neuville’a, który przez większą część rajdu był jego liderem. 

Thierry Neuville wyszedł na prowadzenie już po drugim odcinku specjalnym, rozgrywanego w miniony weekend Rajdu Szwecji. Belg przez dwa dni walczył o prowadzenie z Jari-Matti Latvalą z Toyoty. Mając 43,3 s przewagi, popełnił mały błąd na odcinku pokazowym Karlstad, co było bardzo kosztowne. Uszkodzone zawieszenie i spadek na 13. miejsce wykluczyły go z walki o punkty.

2017SWEDEN_RM_050

Thierry Neuville po rajdzie: Na ostatnim odcinku daliśmy z siebie wszystko, ale musiałem zadowolić się trzecią lokatą. Czuję się rozczarowany i zawiodłem cały zespół tracąc prowadzenie po małym błędzie. To kolejny problem z dużymi konsekwencjami dla mistrzostw. Musimy się skupić i iść naprzód.

Najlepiej z drużyny Hyundaia poradził sobie Dani Sordo. Hiszpan nie jechał najszybciej, ale utrzymywał równe tempo i nie spadł niżej niż na siódme miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu, a ostatecznie wypracował sobie czwarte. Tę samą lokatę zajął w Monte Carlo.

Dani Sordo po rajdzie: Miałem sporo radości na tym rajdzie. Wiedzieliśmy, że naszym celem na niedzielny poranek jest utrzymanie czwartego miejsca i zdobycie ważnych punktów. Zrobiliśmy to ostrożnie. To podstępne odcinki, więc zachowałem rozwagę i nie popełniałem błędów.

2017 FIA World Rally Championship Round 02, Rally Sweden 09-12 February 2017,  Hayden Paddon, John Kennard, Hyundai i20 Coupe WRC,  Photographer: RaceEmotion,  Worldwide copyright: Hyundai Motorsport GmbH

Hayden Paddon zakończył Rajd Szwecji na siódmej pozycji, co i tak można uznać za sukces, ponieważ pojawiło się sporo drobnych problemów technicznych oraz małe błędy, które kosztowały go spadkiem z szóstego miejsca wypracowanego podczas dwóch pierwszych dni zmagań, na siódme.

Hayden Paddon po rajdzie: Dotarcie do mety tego rajdu uwolniło z nas presję. Nie wszystkie rzeczy działały w ten weekend i niedzielne odcinki wykorzystałem na sprawdzenie kilku z nich. Mocno atakowałem na Power Stage. Finisz na siódmym miejscu daje nam kilka punktów do mistrzostw.

Wyniki Rajdu Szwecji 2017

1. Latvala / Anttila (Toyota Yaris WRC) 02:36:03.6
2. Tanak / Jarveoja (Ford Fiesta RS WRC) +29.2
3. Ogier / Ingrassia (Ford Fiesta RS WRC) +59.5
4. Sordo / Marti (Hyundai i20 WRC) +2:11.5
5. Breen / Martin (Citroën C3 WRC) +2:51.2
6. Evans / Barritt (Ford Fiesta RS WRC) +5:26.6
7. Paddon / Kennard (Hyundai i20 WRC) +5:31.2
8. Lefebvre / Moreau (DS 3 WRC) +7:14.7
9. Tidemand / Andersson (Skoda Fabia R5) +9:11.1
10. Suninen / Markkula (Ford Fiesta R5) +10:02.9

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!