Chyba każdy słyszał gdy niezadowolony właściciel samochodu jakiejś marki odradzał zakup takiego modelu. Prawda jednak była zawsze taka, że nie kupił on nowego modelu, ale używany, a często z kręconym licznikiem i z wymienionymi częściami na tandetne tanie podróbki. Aby zapewnić, że w przypadku zakupu oryginalnych części możesz spać spokojnie, Volvo daje dożywotnią gwarancję..

Jeśli klient pozwoli autoryzowanemu dealerowi Volvo zadbać o swój samochód, będzie mógł skorzystać Dożywotniej Gwarancji na Części. Zatem, zlecając naprawy swojego Volvo technikom autoryzowanego serwisu, stosującym oryginalne części Volvo, zyska jeszcze więcej spokoju – bez względu na to, ile kilometrów nim przejechał.

Oferta obowiązuje wyłącznie w autoryzowanych serwisach Volvo
Volvo Cars gwarantuje, że wszystkie oryginalne części Volvo użyte przez autoryzowany serwis Volvo są najwyższej jakości i spełniają wszystkie normy. Gwarancja obejmuje koszt robocizny potrzebnej do wymiany wadliwej części. Gwarancja nie dotyczy akcesoriów, części podlegających normalnemu zużyciu i materiałów eksploatacyjnych, a także części wymagających wymiany z przyczyn zewnętrznych. Wygasa, gdy auto zostaje sprzedane kolejnej osobie lub firmie.

Które części są objęte gwarancją, a które nie?
Dożywotniej Gwarancji na Części obejmuje zarówno bardziej jak i mniej skomplikowane elementy: od silnika i skrzyni biegów, po lampy, wiązki elektryczne i klamki drzwi. Oferta nie dotyczy części wymienianych w ramach napraw gwarancyjnych. Wyłączone są z niej części ulegające zużyciu eksploatacyjnemu np. klocki i tarcze hamulcowe, tarcze sprzęgła, łożyska kół, czy takie elementy zawieszenia jak tuleje, sworznie i łączniki. Nie dotyczy także materiałów eksploatacyjnych, a więc olejów, filtrów, świec zapłonowych, pasków napędowych, żarówek, akumulatorów, etc.

Co zyskuje klient, a co firma?

  • Klient zyskuje spokój i pewność, że wymieniony element faktycznie będzie poprawnie działał.
  • Firma zyska zaś pewność, że dobre imię marki nie będzie szargane przez „pseudofachowców” którzy są gotowi łączyć elementy na gumie do żucia.

Ważne też jest jeszcze jedno. W latach dziewięćdziesiątych w Szwecji była powtarzana historia, że kierowca któremu zepsuło się Volvo wyszedł do najbliższego telefonu i zadzwonił po Pomoc Drogową. Gdy wracał do samochodu zobaczył odlatujący śmigłowiec. Gdy dotarł do swego pojazdu okazało się, że… samochód był sprawny. Wszystko dlatego, że Volvo naprawdę się nie psuje, a ewentualne problemy byłyby wstydem na honorze firmy.
Idąc tym tokiem myślenia: Volvo nie psuje się, gdy mechanik w gumofilcach nie zakłada tandetnych podróbek…
Bogusław Korzeniowski

Poprzedni wpis Następny wpis