Wybierz markę

Na austriackim torze Salzburgring rozegrano kolejny weekend wyścigowy TCR International Series, w którym kierowcy Seata znów stanęli na podium.

Oba wyścigi były dość dramatyczne. W pierwszym niedługo po starcie doszło do ogromnego zamieszania i karambolu, ale rywalizacji nie przerwano. Na prowadzenie wysunął się Jean-Erik Vernay swoim Volkswagenem Golfem, ale ścigał do duet ze stajni Craft-Bamboo Lukoil używającej Seatów Leonów TCR. Drugie miejsce należało do Pepe Orioli, natomiast trzecie do Siergieja Afanasjewa. Niestety Rosjanin już na 2. okrążeniu wyleciał z toru, a Vernay stracił prowadzenie. Tym samym liderem został kierowca Seata Pepe Oriola. Za nim podążał Jordi Oriola, a także Michaił Graczew.

Na okrążeniu 6. z powodu auta Afanasjewa wyjechał Safety Car i w tym samym czasie drugą pozycję stracił Jordi Oriola, w którego Hondzie nie wytrzymał silnik. Wszystko zapowiadało łatwe zwycięstwo Pepe Orioli, ale i jego dopadł pech. Na 14. okrążeniu miał problem z elektroniką i odpadł z wyścigu.

Liderem został Michaił Graczew, za nim jechał Dusan Borkowicz, James Nash oraz Mat’o Homola. Ta ostatnia trójka Seatów walczyła ze sobą do mety, a na ostatnim okrążeniu doszło do kontaktu pomiędzy Nashem i Borkowiczem, co zakończyło się wypadnięciem z toru tego drugiego. James Nash utrzymał drugą pozycję do mety, dając wspólnie z Homolą dwa miejsca na podium dla samochodu Seat Leon TCR.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=L_6Z-XVs9t0[/youtube]

Klasyfikacja generalna wyścigu 1 na Salzburgringu

1. Michaił Graczew WestCoast Racing Honda Civic TCR 27:40.614
2. James Nash Craft-Bamboo Lukoil SEAT Leon TCR +1,420
3. Mat’o Homola B3 Racing Team SEAT Leon TCR +1,627
4. Gianni Morbidelli WestCoast Racing Honda Civic TCR +2,304
5. Jean Karl Vernay Leopard Racing Volkswagen Golf GTI TCR +8,244
6. Attila Tassi B3 Racing Team SEAT Leon TCR +10,746
7. Dawit Kadżaia Liqui Moly Team Engstler Volkswagen Golf GTI TCR +11,305
8. Stefano Comini Leopard Racing Volkswagen Golf GTI TCR +12,387
9. Florian Janits Liqui Moly Team Engstler Volkswagen Golf GTI TCR +12,864
10. Michela Cerruti Mulsanne Racing Alfa Romeo Giulietta TCR +28,268

Wyścig drugi okazał się jeszcze bardziej dramatyczny. Obfite opady deszczu spowodowały zjazd wielu kierowców do boksu. Kto był przygotowany, ten pozostał na torze. Były to m. in. dwie ekipy używające Volkswagenów, a także dwójka z Craft Bamboo na Seatach.

Po starcie prowadzenie objął pechowiec wcześniejszego wyścigu Vernay. Za nim ustawili się Kadżaja, Janits, Comini, Proczyk, Nash, Homola i Afanasjew. Ten ostatni szybko wyprzedził swojego kolegę zespołowego Jamesa Nasha, potem Proczyka. Na śliskim torze nie wyhamował Kadżaja, który uderzył w opony i wyleciał z toru. W całym zamieszaniu Afansjew i Nash szybko dobili do trzeciej i czwartej pozycji. Przed nimi był Stefano Comini oraz lider Jean-Karl Vernay.

Na 9. okrążeniu pojawił się na torze samochód bezpieczeństwa, a po restarcie Comini wpadł w poślizg i stracił swoje drugie miejsce. Zajął je Afanasjew, który wyprzedził jeszcze lidera wyścigu, ale ten po kilkunastosekundowej walce odzyskał pozycję. Niestety Nash nie zdołał wyprzedzić Cominiego, więc w biegu nr 2 mieliśmy tylko jedno podium dla Seata.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=PW5ipTWm0JM[/youtube]

Klasyfikacja generalna wyścigu 2 na Salzburgringu

1. Jean-Karl Vernay Leopard Racing Volkswagen Golf GTI TCR 30:51.124
2. Siergiej Afanasjew Craft-Bamboo Lukoil SEAT Leon TCR +0,955
3. Stefano Comini Leopard Racing Volkswagen Golf GTI TCR +2,065
4. James Nash Craft-Bamboo Lukoil SEAT Leon TCR +5,698
5. Mat’o Homola B3 Racing Team SEAT Leon TCR +7,889
6. Gianni Morbidelli WestCoast Racing Honda Civic TCR +8,297
7. Jordi Oriola Target Competition Honda Civic TCR +9,392
8. Attila Tassi B3 Racing Team SEAT Leon TCR +16,390
9. Michaił Graczew WestCoast Racing Honda Civic TCR +16,846
10. Florian Janits Liqui Moly Team Engstler Volkswagen Golf GTI TCR +31,036

Niestety po niezbyt udanym weekendzie dla Pepe Orioli, Hiszpan stracił prowadzenie w klasyfikacji generalnej na rzecz Stefano Cominiego. Dzieli ich obecnie tylko jeden punkt. Trzeci w generalce jest James Nash.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!