Hyundai WRC i Thierry Neuville odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie po czym zbliżyli się do czołówki klasyfikacji generalnych. Rajd Argentyny potwierdził klasę nowej konstrukcji koreańsko-niemieckiego zespołu.

Rajd był niezwykle pasjonujący, ponieważ od samego początku prowadził w nim Elfyn Evans używający Forda Fiesty M-Sportu. Brytyjczyk trzymał się kurczowo pozycji lidera przez trzy dni, ale przez cały ten czas ścigał go Thierry Neuville z Hyundai Motorsport. Dopiero na ostatnim odcinku specjalnym po przejechaniu go najszybszym tempem, wyprzedził Evansa, a tym samym wygrał Rajd Argentyny. Różnica pomiędzy zawodnikami wyniosła tylko 0,6 s.

2017ARGENTINA_HEM_201

Drugim najwyżej sklasyfikowanym kierowcą był Hayden Paddon, który dachował już pierwszego dnia i jego rajd polegał na odrabianiu strat. Ostatecznie uplasował się na szóstej pozycji. To i tak wyżej od Daniego Sordo, który dojechał ósmy. Głównym problemem Hiszpana było to, że przez większość rajdu musiał czyścić drogę, choć w pierwszej fazie rajdu również zaliczył przygodę polegającą na uszkodzeniu o kamień przekładni kierowniczej.

Po zwycięstwie Thierry’ego Neuvilla w Argentynie, zespół Hyundai Motorsport plasuje się na drugim miejscu w klasyfikacji producentów ze stratą 22 punktów do M-Sportu. Sam zwycięzca ostatniej rundy WRC jest w klasyfikacji kierowców trzeci za Sebastienem Ogierem i Jari-Matti Latvalą. Do drugiego miejsca brakuje mu dwóch punktów.

Wyniki Rajdu Argentyny 2017

1. T. Neuville / N. Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC) 3:38:10.6
2. E. Evans / D.Barritt (Ford Fiesta WRC) +0.7
3. O. Tanak / M. Jarveoja (Ford Fiesta WRC) +29.9
4. S. Ogier / J. Ingrassia (Ford Fiesta WRC) +1:24.7
5. J. M. Latvala / M. Anttila (Toyota Yaris WRC) +1:48.1
6. H. Paddon / J. Kennard (Hyundai i20 Coupe WRC) +7:42.7
7. J. Hänninen / K. Lindstrom (Toyota Yaris WRC) +11:16.9
8. D. Sordo / M. Martí (Hyundai i20 Coupe WRC) +14:44.1
9. M. Østberg / O. Floene (Ford Fiesta WRC) +15:11.3
10. P. Tidemand / J. Andersson (Škoda Fabia R5) +17:32.1

 

Poprzedni wpis Następny wpis