Minimum 200 km zasięgu na jednym ładowaniu i całkowicie wykorzystana przestrzeń ładunkowa. Nowy Opel Vivaro zadebiutował w elektrycznej odmianie, którą niemiecka marka buduje flotę elektrycznych samochodów. Do 2024 roku wszystkie modele będą dostępne w wersjach zelektryfikowanych.

W pełni elektryczne dostawcze Vivaro zadebiutuje na rynku w roku 2020. Będzie oferowane z dwoma rodzajami akumulatorów – 50 i 75 kWh – które mają zapewnić zasięg odpowiednio 200 i 300 km. Będzie to kolejna propozycja dla przedsiębiorców, którzy potrzebują środka transportu na ostatnim ogniwie łańcucha dostaw, choć z większym zasięgiem Oplem Vivaro-e można spokojnie podróżować między miastami.

Samochód zbudowano na platformie EMP2, dla której przewidziano napęd elektryczny, dlatego Vivaro-e nie traci ze swojej funkcjonalności względem wersji wysokoprężnej. Premierę kolejnego elektrycznego dostawczego Opla — modelu Combo‑e — zaplanowano na 2021 rok. Dzięki tym pojazdom niemiecka marka tylko wzmocni swoją pozycję na rynku użytkowych.

Vivaro jest dostępny w trzech długościach nadwozia (od 4,6 m do 5,3 m) i z o 200 kg wyższą ładownością od poprzednika. Maksymalnie może zabrać na pokład 1400 kg ładunku. Wersja elektryczna może być pod tym względem lekko ograniczona, ale producent nie zdradził jeszcze szczegółów. Większość wersji nowego Vivaro ma  1,90 m wysokości, co pozwala na wjazd na podziemne parkingi.

 

 

Poprzedni wpis Następny wpis