Elektryczny Townstar niedługo powiększy ofertę silnikową modeli kombivan oferowanych przez Nissana. Tym samym obok silnika 1,3 klienci będą mieli do wyboru drugi rodzaj napędu.  Napędu który jest ideałem podczas eksploatacji np  w zabytkowej części Krakowa. To będzie także wizytówka Twojej firmy.

Elektryczny Townstar – kolejny krok ku elektryfikacji

Nissan Townstar EV ma być kontynuacją sukcesów modelu e-NV200.  W efekcie, podczas prac projektowych tego modelu wykorzystano bogatą wiedzę specjalistyczną w zakresie lekkich samochodów użytkowych z napędem elektrycznym.  Jednakże model Townstar, w przeciwieństwie do e-NV 200, zaprojektowano z myślą o klientach biznesowych, którzy cenią sobie walory użytkowe, niezawodność i przyjazne środowisku rozwiązania.

Townstar EV

Nissan Townstar EV – układ napędowy

W pełni elektryczną wersję Nissana Townstar napędza jednostka z inteligentnym układem zarządzania energią i wydajnym systemem chłodzenia akumulatora. Silnik ten ma moc 122 KM, a jego maksymalny moment obrotowy wynosi 245 Nm.

Townstar EV wyposażono w akumulator o pojemności 45 kWh. Może on być doładowywany prądem zmiennym (o mocy 11 kW lub 22 kW) lub za pomocą terminali szybkiego ładowania prądem stałym. W tym drugim trybie ładowania — wykorzystywanym podczas dalszych jazd —  akumulator doładować można od 15% do 80% w zaledwie 37 minut.

Townstar EV

Nie tylko silnik jest mocną stroną modelu.  Także aerodynamiczny design elektrycznego Townstara przekłada się na większą wydajność. W konsekwencji,  Townstar EV może pochwalić się imponującym zasięgiem do 300 km (w cyklu WLTP).

Elektryczny Townstar – znak rozpoznawczy i innowacje technologiczne

Nowy Townstar EV wyróżnia się też świeżym, nowatorskim stylem, który nawiązuje do stylistyki innych zelektryfikowanych modeli Nissana. Specjalnie z myślą o tym modelu zaprojektowano np aerodynamiczną osłonę przednią. Zdobi ją misterny wzór Kumiko, który symbolizuje japońskie DNA marki i wprowadza akcenty stylistyki znanej z wyższych segmentów.

ZOBACZ TEST NISSANA TOWNSTAR 1,3

Także wnętrze nowego Nissana Townstar EV jest atrakcyjne wizualnie. Świadczy ono o tym, że zadowolenie klienta i ergonomia znajdują się tutaj na pierwszym miejscu. Townstar EV, wyposażono w ponad 20 różnych technologii ułatwiających wykorzystanie pojazdu. Należą do nich m.in pokładowe usługi mobilne oraz 10-calowy cyfrowy panel zegarów i wskaźników. W efekcie, to najbardziej zaawansowany technologicznie pojazd w aktualnej gamie lekkich samochodów dostawczych Nissana.

Townstar EV

W 100% elektryczny Townstar jest też pierwszym modelem w gamie lekkich samochodów dostawczych Nissana, który wyposażono w zaawansowany układ wspomagania jazdy ProPILOT Assist. Z pewnością system ten,  wraz z unikatowym system kamer 360°, zapewnią dodatkowe wsparcie kierującym.

W zimie użytkownik doceni zaś zapewne m.in. podgrzewaną kierownicę, podgrzewaną przednią szybę, czy podgrzewane przednie fotele. Pompa ciepła poprawia zaś zarówno wydajność, jak i komfort podczas chłodniejszych dni, rozprowadzając ciepło z akumulatora do kabiny.

Townstar EV

W skład zestawu zaawansowanych technologii wspomagających kierującego, zastosowanych w tym modelu,  wchodzą m.in.

  • system ostrzegania o pojeździe znajdującym się w martwym polu,
  • system wspomagania parkowania,
  • adaptacyjny tempomat,
  • inteligentny system hamowania awaryjnego z funkcją wykrywania rowerzystów i pieszych,
  • system zabezpieczenia przed podmuchami wiatru bocznego
  • system stabilizacji toru jazdy przyczepy.
Townstar EV

Inne kluczowe cechy nowego modelu to ładowność do 800 kg oraz maksymalna masa całkowita ciągniętej przyczepy do 1500 kg. Wszechstronna przestrzeń ładunkowa ma objętość od 3,3 do 4,9 metrów sześciennych, co oznacza, że bez problemu zmieszczą się tam dwie europalety.

Wszystkie lekkie pojazdy użytkowe Nissana objęte są najdłuższą w branży gwarancją – na okres 5 lat lub 160 tys. km przebiegu, co jest potwierdzeniem dbałości marki o jakość. Townstar EV rozszerza tę ofertę o 8-letnią gwarancję na pojemność akumulatora (do 70% pojemności).

Townstar EV
Poprzedni wpis Następny wpis