Nissan stale rozszerza asortyment części zamiennych dla swoich klientów, aby zwiększać również komfort i satysfakcję z prowadzenia auta. Na okres letni przygotował ofertę filtrów kabinowych klasy premium do jedenastu modeli.

Filtr kabinowy odpowiada nie tylko za komfort, ale i bezpieczeństwo jazdy. Przy włączonej klimatyzacji do wnętrza pojazdu dostają się nieprzyjemne zapachy z zewnątrz, ale większe zagrożenie stanowią alergeny i te toksyczne, nawet jeśli nie mają żadnego zapachu.

W filtrach premium z oferty Nissana zastosowano warstwę z węgla aktywowanego oraz powłokę z naturalnych polifenoli, co ma zapobiegać przedostawaniu się do kabiny nieprzyjemnych gazów, kurzu czy alergenów. Filtry zatrzymują drobne cząstki, które trafiając do płuc powodują choroby. Zdaniem ekspertów 15–25 proc. ludzi na świecie cierpi na katar sienny wywoływany pyłkami roślin, przedostającymi się do wnętrza samochodu. Sam katar jest o tyle niebezpieczny, że kichając zamykamy oczy i przez kilkanaście do kilkudziesięciu metrów tracimy kontrolę nad tym, co dzieje się przed autem.

Wszystkie filtry klasy premium Nissana otrzymały certyfikat od niezależnych organizacji testujących AIR TEST i RNSA, które potwierdziły skuteczność w zatrzymywaniu do 96 proc. alergenów.

Po raz pierwszy takie filtry Autoryzowane Stacje Obsługi zaoferowały pod koniec ubiegłego roku. Obecnie asortyment obejmuje jedenaście produktów do tyluż modeli Nissana. Również do nieoferowanych już w salonach sprzedaży, jak na przykład do Micry od 2010 r. czy też X-Traila od 2007 r., a także do wszystkich roczników Juke’a, Qashqaia czy Pulsara. Filtry kabinowe klasy premium są dostępne u dealerów Nissana w całej Polsce. Zapraszamy do serwisu na wymianę.

Poprzedni wpis Następny wpis