Wybierz markę

Ford Edge Vignale

Europejska organizacja Euro NCAP, która odpowiada za przyznawanie znanych gwiazdek za testy zderzeniowe, wskazała najbezpieczniejsze modele, spośród wszystkich, które zostały rozbite w celach badawczych.

Wyniki testów Euro NCAP od lat są wyznacznikiem standardów bezpieczeństwa dla wszystkich producentów sprzedających auta w Europie. „Magiczny” wynik 5 gwiazdek jest czymś w rodzaju inżynierskiego Świętego Graala, bo jasno informuje potencjalnych klientów, że mają do czynienia z samochodem możliwie najbezpieczniejszym w swoich czasach.

Hyundai Ioniq Hybrid
Hyundai Ioniq Hybrid

5 gwiazdek, czyli maksymalna nota, dobrze świadczy o samochodzie. Jednak jeszcze bardziej istotnym osiągnięciem jest dla producenta zdobycie najlepszego wyniku w roku. W corocznym podsumowaniu Euro NCAP przedstawiane są modele, które w danym okresie w swojej kategorii nie miały sobie równych i stanowią w pewnym sensie wyznacznik poziomu dla innych.

Hyundai Ioniq Hybrid
Hyundai Ioniq Hybrid

W tegorocznym podsumowaniu doskonale wypadł Hyundai Ioniq. Według Euro NCAP jest to najbezpieczniejszy mały rodzinny samochód roku 2016. Uzyskał on bardzo wysokie noty. Za bezpieczeństwo dorosłych pasażerów Ioniq zdobył 91%. W kategorii ochrony dzieci osiągnął on notę 80%. Za ochronę pieszych, która jest stosunkowo młodą kategorią punktową, Hyundai otrzymał 70%. 82% inżynierowie Euro NCAP przyznali Ioniqowi za systemy bezpieczeństwa. Sumarycznie dało to najlepszy wynik w klasie.

Ford Edge Vignale
Ford Edge Vignale

Wyróżniono także Forda Edge’a. Ten potężny SUV, który w tym roku przybył do Europy z USA, zasłużył na wyróżnienie za wyjątkowo wysoki wynik w kategorii oceny systemów bezpieczeństwa. W 2016 roku nie było auta badanego przez Euro NCAP, które pod tym względem wypadłoby lepiej.

Ford Edge Vignale
Ford Edge Vignale

Edge, który oczywiście zdobył 5 gwiazdek, w kategorii asystentów bezpieczeństwa zasłużył na notę 89%. To bardzo dobry wynik, który jest zależny przede wszystkim od bardzo bogatego wyposażenia podstawowego Edge’a. W standardzie ma on między innymi systemy aktywnej ochrony pieszych, asystenta utrzymywania pasa ruchu, miejski system przeciwkolizyjny, pełny zestaw poduszek powietrznych, w tym kolanowa kierowcy oraz poduszki kurtynowe.

Innymi słowy – by zdobyć tak wysoką notę, Edge nie wymagał dołożenia żadnego wyposażenia opcjonalnego.

Umów się na jazdę próbną superbezpiecznym
Hyundaiem Ioniq lub Fordem Edge

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!