Wybierz markę

Firma Geigercars ma ciekawy pomysł na modyfikację masywnego pick-upa z niebieskim owalem w logo. Chodzi oczywiście o Forda F-150 SVT Raptor, któremu tuner nadał nazwę Beast.

Bestia ma pod maską 6,2-litrowy silnik, który dzięki turbosprężarce generuje moc 572 KM i maksymalny moment obrotowy o wartości 712 Nm (wersja standardowa tej jednostki napędowej miała 411 KM i 434 Nm). Wzrost parametrów jest więc znaczący.

Podrasowany pick-up różni się od cywilnej odmiany także specjalnym zielonym kolorem (z ogromnymi naklejkami), czarno-zielonymi felgami (z nowymi terenowymi oponami Toyo Open Country), podniesionym zawieszeniem oraz ozdobną ramą umieszczoną za kabiną pasażerską. Jest też dodatkowe oświetlenie z przodu, przydatne zwłaszcza podczas nocnych wypadów off-roadowych.

Imponujący prześwit, ogromna moc oraz doskonałe opony sprawiają, że samochód świetni radzi sobie w terenie. Niestety, zakup tak zmodyfikowanego pick-upa będzie kosztowny, ponieważ ceny auta zaczynają się od 99 500 euro. Prawdopodobnie jednak i tak nie uda się go kupić w Europie. Jedynym wyjściem jest nabycie wozu w Stanach i ściągnięcie go na Stary Kontynent, a to z pewnością nie będzie opłacalne. Szkoda, bo tak przerobiony amerykański pick-up z pewnością przypadłby do gustu polskim fanom jazdy off-roadowej.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!