Wybierz markę

Opel Astra

Ford wreszcie wprowadza na rynek długo wyczekiwaną, ulepszoną wersję Fiesty ST. Tymczasem Opel coraz lepiej radzi sobie ze sprzedażą nowej generacji Astry.

Fiesta ST200 wjeżdża na rynek – znamy cenę

Ford Fiesta ST200 (2016)
Ford Fiesta ST200 (2016)

Ford Fiesta ST obecnej generacji od początku stał się ulubieńcem miłośników szybkich samochodów za rozsądne pieniądze. Mały hot hach charakteryzuje się doskonałymi właściwościami jezdnymi, którymi jest w stanie konkurować ze znacznie szybszymi samochodami. Jego mocną stroną jest też bardzo dynamiczny silnik, zapewniający znakomite osiągi. W tym roku Ford dołożył od siebie coś ekstra do Fiesty i właśnie wprowadza ten niesamowity zestaw na rynek.

Ford Fiesta ST200 (2016)
Ford Fiesta ST200 (2016)

Auto na wstępie dostało zastrzyk mocy, z którym teraz oferuje kierowcy aż 200 KM. To bardzo duży zapas, jak na samochód segmentu B. Moment obrotowy tego małego sportowca wynosi 290 Nm. By sobie poradzić z taką dawką koni mechanicznych i niutonometrów, Ford zastosował w Fieście nie tylko lepsze zawieszenie, ale także ESP z systemem torque vectoringu.

Teraz ten hot hatch wkracza na rynek. Na jaką kwotę Ford wycenił Fiestę ST200? W Polsce ta specjalna wersja będzie zaczynała się od kwoty 94 150 zł.

Umów się na jazdę próbną Fordem Fiestą!

Opel Astra coraz mocniejszy na polskim rynku

Opel Astra
Opel Astra

Opel długo pracował nad nową Astrą, ale na efekty warto było czekać. Kompakt Opla jest lżejszy niż jego poprzednia generacja. Ma także lepiej wykończone wnętrze oraz szereg nowoczesnych rozwiązań, które sprawiają, że przy dobrej cenie, Astra jest łakomym kąskiem na rynku samochodów nowych. Dowodzą tego aktualne statystyki sprzedaży tego wozu.

W czerwcu poznaliśmy wyniki sprzedaży samochodów nowych za maj. Opel Astra był w tym miesiącu drugim najlepiej sprzedającym się samochodem w Polsce i ewidentnie ma ambicje, żeby sięgnąć po koronę. W tym roku sprzedano już 41 proc. więcej egzemplarzy tego modelu, w porównaniu z okresem analogicznym z ubiegłego roku. Co ciekawe, jeśli wziąć pod uwagę wyłącznie rynek klientów indywidualnych, kompakt Opla już teraz jest numerem jeden.

Umów się na jazdę próbną nowym Opel Astrą!

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!