Hyundai IONIQ

Druga połowa ostatniego miesiąca tego roku przyniosła zapowiedź elektrycznego konceptu Hyundaia oraz dwie nowości cennikowe u Opla i Forda.

Hyundai IONIQ

Hyundai IONIQ
Hyundai IONIQ

Hyundai zapowiedział, że na zbliżających się targach samochodowych w Genewie przedstawi nowe auto, którego wyróżnikiem będzie rodzaj stosowanych napędów. IONIQ ma być oferowany wyłącznie z napędami alternatywnymi. Co ciekawe, klienci będą mieli do wyboru aż trzy ich rodzaje. Hyundai chce oferować w nowym wozie klasyczną hybrydę spalinowo-elektryczną oraz jej rozwiniętą wersję z dodatkowym zasilaniem z gniazdka. Trzecim typem napędu będzie samodzielny silnik elektryczny.

Wersje hybrydowe mają być wyposażone w silnik spalinowy o pojemności 1,6 l, który ma pracować w cyklu Atkinsona. Motor z bezpośrednim wtryskiem benzyny będzie rozwijał 103 KM i 147 Nm. IONIQ będzie umocnieniem marki Hyundai w świecie napędów alternatywnych. Przypomnijmy, że koreańska firma wprowadziła do produkcji model ix35 Fuel Cell, który wyposażony jest w napęd czerpiący energię elektryczną z ogniw paliwowych.

Ford Focus Red Edition i Black Edition w polskim cenniku

Ford Focus Black i Red Edition
Ford Focus Black i Red Edition

Ford wprowadził na rynek dwie bliźniacze wersje specjalne Focusa. Są to Red Edition i Black Edition. Ich wyróżnikiem jest między innymi specjalna konfiguracja kolorystyczna. Red Edition ma czerwone nadwozie z czarnymi dodatkami, a Black Edition odwrotnie – czarną karoserię z czerwonymi dodatkami. Auta są standardowo wyposażone w sportowy pakiet stylistyczny, który czyni je bardzo agresywnie wyglądającymi. Mocne akcenty znajdziemy także w środku. Są to między innymi sportowe nakładki na pedały i trójramienna kierownica obszyta skórą z kontrastującą, czerwoną nicią.

Specjalne Focusy są oferowane z zestawem mocnych silników. Podstawowym jest 125-konny EcoBoost. Więcej wrażeń zapewni 1,5 EcoBoost o mocy 150 oraz 182 KM. Ford oferuje Focusa Red i Black także z dieslami: 1.5 o mocy 120 KM i 2.0 rozwijającym 150 KM. Ceny tych maszyn startują od 82 190 zł za podstawowego, litrowego EcoBoosta. Wszystkie kwoty bazowe wersji specjalnych stanowią 1000 zł dopłaty do Focusa Titanium.

Umów się na jazdę próbną nowym Fordem Focusem!

Opel wprowadza na polski rynek Astrę Sports Tourer

opel-astra-sports-tourer-cff7788,0,920,0,0

W tym roku Opel wprowadził na rynek kilka nowości. Najważniejszymi z nich są zdecydowanie mały Karl należący do segmentu A oraz nowa generacja kompaktowej Astry. Teraz do polskich salonów wjeżdża wersja kombi tego auta. Sports Tourer startuje od poziomu 63 800 zł. W tej kwocie otrzymamy podstawową odmianę Essentia oraz silnik 1.4 Twinport o mocy 100 KM. Tym samym kwota, którą trzeba dopłacić do 5-drzwiowego hatchbacka wyniesie 3900 zł.

W cenniku Astry kombi pojawiły się dwa nowe silniki. Obydwa dysponują stosunkowo dużą mocą. Pierwszy z nich to 1,6-litrowy motor benzynowy generujący 200 KM. Drugi to diesel 1.6 CDTi z podwójnym doładowaniem. Rozwija on 160 KM.

Umów się na jazdę próbną nowym Oplem Astrą!

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!