Ford Mustang GT Fastback

Firma IHS Markit, która zajmuje się monitorowaniem globalnej sprzedaży samochodów nowych sprzedaż Mustanga w 2016 roku wzrosła względem i tak rewelacyjnego dlatego modelu roku 2015. W skali globalnej wynik był o 6 proc. lepszy. To mogło oznaczać tylko jedno – wielki sukces sprzedażowy.

Jak się okazuje, Ford Mustang jest najpopularniejszym nowym samochodem sportowym świata. Tylko w Europie model ten znalazł 15 tys. nabywców. Na Starym Kontynencie najczęściej model ten wybierają mieszkańcy Francji, Szwecji, Polski, Czech, Rumunii, Finlandii, Grecji oraz Węgier.

Ford Mustang 2.3 EcoBoost Fastback
Ford Mustang 2.3 EcoBoost Fastback

Mustang to także najbardziej popularne auto sportowe w Polsce. Według danych CEPiK w 2016 roku (w okresie od stycznia do grudnia) w naszym kraju zarejestrowano 506 nowych egzemplarzy Mustanga. Tym samym współczesny muscle car przebił swoimi wynikami sprzedaży wszelkie inne auta sportowe – zarówno te stosunkowo przystępne cenowo, jak i luksusowe wozy.

W Europie Ford Mustang oferowany jest w dwóch wersjach silnikowych. Podstawową, ale wciąż bardzo mocną, jest 2,3-litrowy EcoBoost, rozwijający 371 KM. Więcej oferuje 5-litrowy silnik V8. Klasyka amerykańskiej motoryzacji generuje 421 brutalnych koni mechanicznych.

Ford Mustang GT Convertible
Ford Mustang GT Convertible

Ceny Forda Mustanga w Polsce zaczynają się od 162 tys. zł. W tej kwocie otrzymamy rasowe, sportowe coupe z 2,3-litrowym EcoBoostem z ręczną skrzynią biegów. Jednostkę V8 otrzymamy od 183 tys. zł.

Umów się na jazdę testową legendarnym Fordem Mustangiem i przekonaj się co sprawiło, że wybrały go tysiące kierowców na całym świecie!

Poprzedni wpis Następny wpis