Ford Galaxy

Obecna generacja Forda Galaxy jest na rynku od 2006 roku. Po czterech latach auto przeszło drobny facelifting i nadal znajduje się w ofercie europejskiego ramienia amerykańskiego koncernu. Ford przygotowuje już całkowicie nową wersję modelu, która została przyłapana podczas testów.

Fotografowie zrobili zdjęcia nowego Forda Galaxy. W obecnej fazie testów auto nie jest całkowicie nową konstrukcją, a jedynie mułem testowym, czyli nadwoziem starego Galaxy, w którym testowane są podzespoły produkowane z przeznaczeniem dla kolejnego modelu.

Pojazd testowy ma zakamuflowany cały przedni pas, łącznie z maską i kawałkami nadkoli. Może to sugerować, że Ford postanowił sprawdzić już elementy stylistyczne i najprawdopodobniej nową jednostkę napędową, na co wskazuje także podwójny wlew paliwa.

Ford Galaxy

Wiadomo na pewno, że nowy Galaxy będzie podążał stylistyką wyznaczoną przez pojazd koncepcyjny Evos, zaprezentowany na zeszłorocznym salonie we Frankfurcie. Bardzo blisko będzie mu do nowego Forda Mondeo, sprzedawanego w Stanach Zjednoczonych pod nazwą Fusion.

Obecnie w salonie Forda OMC Motors dostępna jest druga generacja Galaxy. Ceny rozpoczynają się od 107 500 zł, bo tyle trzeba zapłacić za siedmiomiejscową wersję Trend z silnikiem 2,0 Duratec 145 KM.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!