Wybierz markę

Ford SYNC to bezprzewodowy system komunikacji z samochodem i jego multimediami. Odkrywamy jego tajemnice.

Dzięki technologii Ford SYNC kierowca może się łączyć ze swoim samochodem nie tylko bezprzewodowo, ale nawet bezdotykowo, wypowiadając odpowiednie komendy głosowe, na które reagują multimedia w modelach Forda wyposażonych w technologię SYNC. Dzięki Ford SYNC możesz bez odrywania rąk od kierownicy oraz oczu od drogi praktycznie intuicyjnie komunikować się ze swoim autem. Podstawą systemu jest bezprzewodowa łączność Bluetooth między telefonem komórkowym a samochodem. Możesz odbierać i nawiązywać połączenia, a także dzięki systemowi audio słuchać w samochodzie ulubionej muzyki z telefonu lub innego nośnika dźwięku. Wydawanie komend głosowych jest najbezpieczniejszym sposobem komunikacji.

Dzięki technologii Ford SYNC możesz mieć stałe połączenie z przyjaciółmi, niezależnie od tego, czy jesteś w samochodzie czy poza nim. Już po otwarciu drzwi, jeśli w tym momencie rozmawiasz przez telefon, następuje automatyczne przekierowanie dźwięku na głośniki samochodu. Nie musisz nic robić: schowaj telefon do schowka i jedź. Gdy skończysz jazdę, a wciąż rozmawiasz przez telefon, Ford SYNC nie przerwie połączenia nawet po unieruchomieniu silnika. Dopiero otwarcie drzwi będzie sygnałem, by rozmowa wróciła na głośnik telefonu.  A co, jeśli dostaniesz wiadomość SMS? Wystarczy powiedzieć o tym pojazdowi, wydając komendę, by to on przeczytał wiadomość. Nie musisz zatrzymywać samochodu, a tym bardziej czytać wiadomości, odrywając wzrok od drogi.

Ford SYNC komunikuje się z tobą za pomocą prostych komend. Jeśli ich nie znasz, podpowie ci, co masz powiedzieć. Już po kilkudniowej eksploatacji samochodu jego obsługa stanie się dziecinnie prosta. By zapewnić maksimum bezpieczeństwa, Ford SYNC wyposażony jest w funkcję Emergency Assistance. Dzięki niej zaraz po kolizji następuje automatyczne łączenie ze służbami ratunkowymi. System poda również informację GPS o położeniu auta. W takich sytuacjach Ford SYNC okazuje się też niezastąpiony za granicą: rozmowę ze służbami przetłumaczy na twój język, a za ciebie odpowie w języku lokalnym.

Ford SYNC to również świat rozrywki, pozwalający głosowo wybierać ulubione utwory na odtwarzaczu zewnętrznym lub w nośniku umieszczonym w systemie audio samochodu. Za pomocą komend głosowych możesz nie tylko zmieniać utwory, ale też wybierać je według gatunku czy wykonawcy. Ford SYNC obsługuje odtwarzacze firm Apple, Arcos, Creative Labs, Philips, iRiver, SanDisk, Toshiba, Samsung i Sony. Umożliwia również ładowanie baterii przez port USB.

Rozbudowany system Ford SYNC z App Link pozwala korzystać z coraz większej liczby mobilnych aplikacji zainstalowanych w telefonie. Podczas jazdy wszelkie informacje wyświetlą się na ekranie wyświetlacza multimedialnego.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!