Rodzina Transit i Tourneo to samochody bardzo praktyczne, nastawione na przewóz dużej liczby osób lub dużej ilości towaru. W tej pierwszej kategorii Ford ma do zaoferowania naprawdę dużo. Najwięcej dostaniemy, jeśli postawimy na prawdziwego kolosa – Transita w wersji Autobus M2.

Cenniki Forda przyzwyczaiły nas już do tego, że mamy do dyspozycji naprawdę duży wybór. Nie inaczej jest w przypadku wieloosobowego Transita. Ten autobus dostępny jest w dwóch wersjach nadwoziowych i dwóch wariantach silnikowych. To oznacza, że do dyspozycji mamy cztery różne warianty.

Ford Transit L3H2
Ford Transit L3H2

Wersja podstawowa to wariant 14/15-osobowy z nadwoziem L3. Pod maską do dyspozycji mamy tu 2,2-litrowego diesla TDCI, który rozwija 125 KM i sparowany jest z 6-stopniową ręczną skrzynią biegów. Cena netto takiego samochodu to 139 080 zł (brutto 171 068 zł). To samo nadwozie może zostać wyposażony w mocniejszą wersję tej samej jednostki. Rozwija ona 155 KM. Wejście na wyższy pułap mocowy oznacza finalną cenę równą 144 180 zł netto (lub 177 341 zł brutto).

W ofercie Forda dostaniemy także dłuższą odmianę, która mieści 17/18 osób. Producent proponuje w długości L4 te same motory, które napędzają L3. Ceny 125-konnej odmiany startują od 148 930 zł netto (183 184 zł brutto). 30 dodatkowych koni mechanicznych kosztuje 154 030 zł netto (189 457 zł brutto). Wszystkie wersje silnikowe spełniają normę emisji spalin Euro 6.

Ford Transit L3H2
Ford Transit L3H2

Na pokładzie Transita Autobusu M2 Ford proponuje bogate wyposażenie podstawowe, obejmujące między innymi poduszki powietrzne kierowcy i pasażera, klimatyzację dla przodu i tyłu, radio z CD i MP3 z wielofunkcyjnym 3,5-calowym ekranem z systemem Ford SYNC, tachograf elektroniczny, czujniki parkowania z przodu i z tyłu oraz przyciemniane szyby.

Za dopłatą można poprawić komfort oraz bezpieczeństwo. 2000 zł netto zapłacimy za poduszki i kurtyny powietrzne boczne. Na potrzeby kierowcy, jeżdżącego na długie dystanse w ofercie jest inteligentny tempomat z funkcją wczesnego ostrzegania. Jest on oferowany w pakiecie ze skórzaną kierownicą i ogranicznikiem prędkości. Dopłata do tego pakietu wynosi 2800 zł netto.

Ford Transit L3H2
Ford Transit L3H2

Do wyboru mamy także szereg rozwiązań multimedialnych. Flagową opcją jest radioodtwarzacz cyfrowy (DAB) z CD iMP3 z systemem nawigacji satelitarnej SD i kamerą cofania, z wielofunkcyjnym wyświetlaczem 5-calowym, system Ford SYNC z Applink (z funkcją wzywania pomocy Emergency Assistance), zestawem głośnomówiącym Bluetooth ze sterowaniem głosowym, gniazdem AUX-in, USB, iPod, sterowaniem z kierownicy i 4 głośnikami z przodu (2 nisko- i 2 wysokotonowe).

Chcesz sprawdzić co potrafi Ford Transit w praktyce? Umów się na jazdę testową!

Poprzedni wpis Następny wpis