ST-Line to zestawy dodatków, z pomocą których można nadać sportowego charakteru wybranym modelom Forda, nie rezygnując z wygody jazdy. Teraz do rodziny aut, dla których oferowane są te pakiety, dołączył crossover Kuga.

Ford Kuga jest obecnie jednym z najbardziej uniwersalnych wizerunkowo samochodów w gamie Forda. Po liftingu, który przeszedł w tym roku stał się jeszcze bardziej dynamiczny niż dotychczas. Od razu producent uzupełnił jego ofertę także o pakiet dodatków Vignale. Dzięki temu crossover spod znaku niebieskiego owalu może zapewnić jakość wykonania na poziomie luksusowym.

Teraz oprócz wizerunku ekskluzywnego, oraz standardowego – neutralnego, Ford może zaproponować nabywcom Kugi coś ekstra, skierowane w stronę sportu. Do gamy dołącza bowiem pakiet ST-Line.

3-88fd3f75c80498fbb6d845abd2715a,0,920,0,0

Zestaw dodatków do Kugi objął miedzy innymi dodatkowe ospojlerowanie, nowe atrapy zderzaków przedniego i tylnego, ostro wyglądające nakładki progowe oraz felgi przeznaczone specjalnie dla tego modelu.

To jednak nie koniec. Ford wraz z pakietem ST-Line dodaje Kudze także kilka modyfikacji mechanicznych. Auto ma teraz bardziej bezpośrednie przełożenie układu kierowniczego, dzięki czemu powinno być bardziej zwinne w dynamicznych sekwencjach zakrętów.

Dodatkowo Kugę ST-Line Ford obniża o 10 mm. Zmniejszony prześwit nie pomoże w terenie, ale w końcu nie dla miłośników offroadu w ofercie jest nowy pakiet stylistyczny. Te 10 mm może przyczynić się do poprawy właściwości jezdnych na płaskich odcinkach asfaltowych.

1-bb84fc81d7a09e6b69f0241f3eb998,0,920,0,0

Zestaw dodatków ST-Line dla Kugi oferowany jest ze wszystkimi wariantami silnikowymi, jakie Ford oferuje w tym wozie. Najbardziej sportowym charakterem cechuje się z pewnością 1,5-litrowy motor EcoBoost, który rozwija aż 182 KM.

Czy doczekamy się Kugi w wersji ST, z 250-konnym silnikiem? Tego Ford na razie nie zdradza. Głodni sportowego wyglądu i mocnych wrażeń z pewnością zadowolą się 182-konną odmianą z pakietem ST-Line. Szukający jeszcze więcej wrażeń mają do tego do wyboru całą gamę modeli Forda: od Fiesty ST, przez Focusa ST i RS, aż po Forda Mustanga z 2,3-litrowym EcoBoostem oraz 5-litrowym V8.

Umów się na jazdę testową Fordem Kugą!

Poprzedni wpis Następny wpis