W rankingu 50 dealerów i grup dealerskich z najwyższą sprzedażą nowych aut, Grupa PGD zajęła drugie miejsce z wynikiem sprzedaży ponad 20 tys. nowych samochodów.

Listę TOP50 przygotowuje co roku firma DCG Dealer Consulting, wydawca miesięcznika “Dealer”. Podobne zestawienia przygotowywane są na większości najważniejszych rynków samochodowych Europy. Na podstawie tego zestawienia obliczany jest przede wszystkim wskaźnik konsolidacji rynku, czyli procentowa wielkość sprzedaży 50 największych firm w stosunku do wolumenu całego rynku. W 2006 roku wskaźnik ten wyniósł 31,2 proc., by w 2011 roku przekroczyć pułap 40 proc., a w ubiegłym roku osiągnąć poziom 50,1 proc.

2018 03 TOP 50 (2)

Liderem zestawienia po raz czwarty została poznańska Grupa Krotoski-Cichy, choć jej przewaga nad drugą Grupą PGD-IP nieco stopniała – z 3,5 tys. w 2016 r. do 2,5 tys. w 2017 r. To efekt ponad 20-procentowego wzrostu PGD. Na najniższym stopniu podium znalazła się firma Plichta Dealer Park, osiągając ponad 40 proc. wzrostu.

Grupa PGD może pochwalić się wynikiem 20 095 sprzedanych aut przy wyniku lidera 22 615. Przypominamy, że salony Grupy PGD mieszczą się w szesnastu lokalizacjach w kraju, w następujących miastach: Kraków, Warszawa, Katowice, Chorzów, Bielsko-Biała, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Poznań, Wrocław, Gdańsk.

Do Grupy PGD należy już łącznie trzynaście marek: Ford, Nissan, Suzuki, Fiat, Mitsubishi, Seat, Hyundai, Infiniti, Opel, Kia oraz nowe w portfolio, czyli Alfa Romeo, Abarth i Jeep. W gamie są zarówno auta osobowe jak i użytkowe, a Grupa PGD sprzedaje także samochody używane.

Poprzedni wpis Następny wpis