Po długim, intensywnym oraz pełnym upadków i wzlotów sezonie Rajdowych Mistrzostw Świata, Hyundai Motorsport został mistrzem w klasyfikacji konstruktorów. Przedwcześnie przez odwołanie Rajdu Australii, czyli ostatniej rundy w tym roku.

Tegoroczny Rajd Australii został odwołany z powodu gwałtownie rozprzestrzeniających się pożarów w Nowej Południowej Walii. W związku z tym przedwcześnie zakończył się sezon tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. Tym samym zakończyło się zbieranie punktów i Hyundai Motorsport został zwycięskim zespołem roku 2019. Miał 18 punktów przewagi nad drugą Toyotą. Zespół wydał w tej sprawie oświadczenie, z którego ten fragment oddaje atmosferę, jaka obecnie panuje:

“Uczucia mieszają się między radością w związku ze zdobyciem pierwszego tytułu w WRC, a troską o mieszkańców dotkniętych pożarami w rejonie Coffs Harbour i w innych miejscach Australii”.

Mistrzem świata wśród kierowców został Ott Tanak, zawodnik Toyoty. Thierry Neuville reprezentujący barwy Hyundaia zajął drugie miejsce. Belg w tym roku wygrał trzy rajdy, siedem razy stawał na podium i tylko jednego nie ukończył.

 

Poprzedni wpis Następny wpis