Hyundai i20 Nowej Generacji jest już trzecią generację jednego z najbardziej udanych modeli firmy. Wyróżnia się zupełnie nowym, dynamicznym stylem i jest pierwszym samochodem w Europie, który odzwierciedla nową filozofię designu Hyundaia Sensuous Sportiness.

W porównaniu do poprzednika, i20 Nowej Generacji otrzymał szereg nowych funkcji z zakresu bezpieczeństwa.

Najbardziej kompleksowy pakiet bezpieczeństwa w segmencie B
Nowa generacja i20 oferuje najbardziej kompleksowy pakiet bezpieczeństwa w segmencie B i spełnia najwyższe europejskie standardy bezpieczeństwa. Opublikowany film pokazuje dwie ważne zaawansowane funkcje bezpieczeństwa modelu: Asystenta unikania kolizji czołowych z wykrywaniem pieszych i rowerzystów (FCA) i System monitorujący poziom koncentracji uwagi kierowcy (DAW) z funkcją ostrzegania o odjechaniu poprzedzającego pojazdu (LVDA).
Używający przedniej kamery system FCA ostrzega kierowców o sytuacjach awaryjnych i, w razie potrzeby, autonomicznie uruchamia hamulce, aby uniknąć kolizji. System FCA może wykrywać pieszych i rowerzystów oraz samochody.

DAW pomaga Klientom monitorować styl jazdy w celu wykrycia zmęczenia lub jazdy lekkomyślnej i zapobiegania potencjalnym wypadkom. System analizuje różne zmienne, takie jak kąt skrętu, moment obrotowy skrętu, położenie pojazdu względem pasa ruchu czy też czas jazdy. Jeśli wykryje nierozważny styl prowadzenia, sygnał dźwiękowy i stosowny komunikat na panelu wskaźników zaalarmują kierowcę.

DAW działa w parze z LVDA, który jest nowością w i20. LVDA ostrzega, gdy poprzedzający pojazd zaczyna jechać do przodu, a kierowca nie reaguje wystarczająco szybko, na przykład na światłach.

Poprzedni wpis Następny wpis