Hyundai Motorsport zaprezentował swój nowy samochód WRC na przyszłoroczny sezon.

We Włoszech miała miejsce premiera rajdowego Hyundaia i20 Coupé WRC – pierwszego samochodu w specyfikacji na sezon 2017 pokazanego mediom i publiczności. Na spotkaniu z dziennikarzami obecny był szef zespołu Michel Nandan oraz trzy załogi, które wezmą udział we wszystkich rajdach w przyszłym roku bez wyjątków. Tym samym Hyundai pokazał, że bardzo dobrze przygotował się do zmagań i jest zespołem bezkompromisowym. To jedyna stajnia rajdowa, która od Rajdu Monte Carlo będzie korzystała z trzech samochodów.

Hyundai i20 Coupe WRC - zdjęcia (17)

Nowa rajdówka jest zgodnie z nowymi regulacjami szersza, ma bardziej rozbudowaną aerodynamikę oraz silnik o mocy około 380 KM. O lepszą przyczepność ma zadbać niższa masa i centralny mechanizm różnicowy sterowany elektronicznie. Samochód będzie oczywiście szybszy od dotychczasowych WRC.

Sezon WRC 2017 rozpocznie się tradycyjnie w Monte Carlo 20 stycznia. Przypominamy, że rajdowe mistrzostwa świata opuścił zwycięski w tym roku zespół Volkswagen Motorsport, ale na jego miejsce powraca Citroën Racing, a do stawki dołączy także Toyota Gazoo Racing. Czeka nas więc interesująca walka o rajdowe mistrzostwo świata.

Umów się na jazdę testową Hyundaiem i20!

Poprzedni wpis Następny wpis