Wybierz markę

W Rajdzie Sardynii ekipie Hyundaia co prawda nie poszło najlepiej, ale i tak może być z siebie dumna. Thierry Neuville i Juho Hänninen pokazali szybkość, a to ważne na tak wczesnym etapie pracy nad samochodem WRC.

Tydzień po zwycięstwie we francuskim rajdzie Rallye Antibes-Cote d’Azur ekipa Hyundai Motorsport wybrała się do Włoch, a konkretnie na Sardynię, by tam zmierzyć się z szutrową, usianą kamieniami nawierzchnią i drogami z mnóstwem tzw. hopek. Jak się okazało, Hyundai i20 WRC ma już szybkość, której nieco brakowało na początku sezonu. Zespół może być z siebie dumny, bo pierwszego dnia dwie załogi znalazły się na prowadzeniu.

Pomijając krótką czwartkową próbę, piątkowy etap rajdu był niesamowitą niespodzianką dla kibiców WRC. Dwie załogi Hyundaia znalazły się na prowadzeniu już na drugim odcinku specjalnym, kiedy to Thierry Neuville wykręcił najlepszy czas, a z drugim wynikiem metę przejechał Juho Hänninen. Podobnie było na OS3, tyle że tym razem lepszy był Hänninen. OS4 wygrał Mads Østberg, ale Thierry Neuville z drugim czasem utrzymał prowadzenie. Niestety, na piątej próbie belgijski kierowca uszkodził zawieszenie. Naprawiał je 23 minuty i stracił szansę na dobry wynik. Przygodę zaliczył również Juho Hänninen, który tuż po objęciu prowadzenia w rajdzie dachował.

Co prawda bez happy endu, ale Hyundai może być z siebie zadowolony. i20 WRC okazał się szybką konstrukcją, co dobrze rokuje na przyszłość. W walce pozostał jeszcze debiutant w zespole, Heyden Paddon, któremu nie wiodło się najlepiej. Australijczyk zaliczył z Hyundaiem dopiero drugi start w samochodzie WRC, więc jechał bardzo ostrożnie i zachowawczo. Siedem razy wbił się do pierwszej dziesiątki czasów, a jego najlepszym wynikiem było 5. miejsce na niedzielnym odcinku Cala Flumini. Ostatecznie ukończył rajd na 12. pozycji.

Thierry Neuville po piątkowej przygodzie i jednym oesowym zwycięstwie oraz dwóch 2. miejscach zaliczył wiele dobrych przejazdów. We wszystkich pozostałych odcinkach specjalnych zmieścił się w pierwszej ósemce. Rajd ukończył na 16. pozycji, przedzierając się z 47.

Przed załogami Hyundai Moorsport Rajd Polski. W naszym kraju zobaczymy trzy załogi. Barw zespołu będzie bronił Thierry Neuville z Juho Hänninenem, a trzecim autem po raz drugi pojedzie Heyden Paddon. Hyundai testował już swoje samochody w Polsce i teraz trzeba poczekać do końca czerwca (27-29 czerwca) na odcinki specjalne wokół Mikołajek.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!