Wybierz markę

Hyundai Motor nawiązał strategiczne partnerstwo z firmą Uber w celu zwiększenia wykorzystania pojazdów elektrycznych oraz rozbudowy infrastruktury ładowania w głównych europejskich miastach.

Hyundai zapewni kierowcom partnerskim korzystającym z aplikacji Uber modele KONA Electric i IONIQ Electric. Na razie współpraca będzie rozwijana w Wielkiej Brytanii, Francji i Holandii.

Ogłoszenie współpracy między firmami zbiegło się w czasie z zapowiedzią Ubera o osiągnięciu bezemisyjnej mobilności do 2030 r.

  • Do 2025 r. 50% łącznej liczby kilometrów przejechanych przez Ubera w Amsterdamie, Berlinie, Brukseli, Lizbonie, Londynie, Madrycie i Paryżu, ma odbywać się z wykorzystaniem samochodów elektrycznych.
  • Siedem wymienionych europejskich stolic do końca 2021 r. będzie stanowiło 80% europejskiego biznesu Ubera.
  • W ramach tego zobowiązania Klienci będą mogli wybrać opcję jazdy samochodem elektrycznym przy rezerwacji przejazdu.

Modele Hyundai „dostępne od ręki”

„Dzięki tej ekscytującej współpracy wykorzystamy naszą wiodącą rolę w elektromobilności, aby pomóc kierowcom współpracującym z firmą Uber w przejściu na pojazdy typu BEV i wesprzeć elektryfikację przejazdów w Europie. Umowa daje firmie Hyundai również możliwość zaprezentowania zalet modeli IONIQ Electric i KONA Electric jeszcze szerszemu gronu odbiorców, a także przyczynienia się do działań zmierzających do obniżenia emisyjności w największych miastach w Europie”.  – powiedział Michael Cole Prezes i Dyrektor Generalny Hyundai Motor Europe

Obie firmy przeprowadzą szereg badań, sprawdzając w jaki sposób współpraca może przyspieszyć popularyzację pojazdów bezemisyjnych marki Hyundai. Kierowcy partnerscy korzystający z aplikacji Uber otrzymają dostęp do modeli IONIQ Electric i KONA Electric. Oferta ta będzie też dotyczyła przyszłych pojazdów bezemisyjnych firmy Hyundai.

W przyszłości Hyundai i Uber zamierzają opracować wspólne plany marketingowe i edukacyjne. Ma to na celu promowania samochodów elektrycznych i związanych z nimi korzyści dla kierowców współpracujących z firmą Uber. Hyundai zaoferuje także jazdy próbne, które pozwolą kierowcom na bezpośrednie zapoznanie się z pojazdami o zerowej emisji.

Elektromobilność Hyundai

Wraz z rozwojem elektrycznych modeli, takich jak IONIQ Electric i KONA Electric, Hyundai Motor ugruntował swoją pozycję lidera w dziedzinie elektromobilności.

Firma zamierza sprzedawać ponad 670 000 samochodów bezemisyjnych rocznie i do 2025 r. Tym samym planuje znaleźć się w pierwszej trójce światowych producentów pojazdów elektrycznych. Obecnie Hyundai oferuje najbardziej zróżnicowaną gamę zelektryfikowanych układów napędowych.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!