Imponujące wnętrze nowego Hyundaia i20 pokazuje, jak bardzo zmieniły się auta koreańskiego producenta od czasu, kiedy wchodziły do Europy. Technicznie i20 jest bardzo ciekawym samochodem, a teraz pokazano wnętrze, które stawia go w roli lidera segmentu.

O nowym Hyundaiu i20 już pisałem, ale wówczas nie wiadomo było, jak wygląda wnętrze. Teraz Koreańczycy je pokazali i prezentuje się, jakby pochodziło z auta kompaktowego. Projektanci zupełnie porzucili poprzedni styl i skupili się na tym, co faktycznie wygląda ładnie. Co ważne, postawili również na ergonomię.

I tak na przykład pokrętła klimatyzacji, które “wychodzą z mody” zastąpiono przyciskami. Równie wygodne rozwiązanie, ale bardziej nowoczesne. Ogólnie przyciski wyglądają elegancko, przez co pasują do dużego wyświetlacza multimediów o przekątnej maksymalnie 10,25 cala. Taką samą wielkość ma w pełni cyfrowy zestaw wskaźników przed kierowcą. Czteroramienną, choć wygląda, jakby miała tylko dwa ramiona. Nie zabrakło na niej ergonomicznego układu przycisków.

Poprzedni wpis Następny wpis