Nawiązujący stylistyką do Kony, nowy Hyundai Santa Fe niebawem trafi do sprzedaży. Koreański producent zaprezentował pierwsze zdjęcia pokazujące ten model i zapowiada się niezwykle interesująco.

Na europejską premierę nowego Santa Fe musimy jeszcze chwile poczekać, bo będzie miała miejsce na marcowych targach w Genewie. Jeszcze w tym miesiącu Hyundai opublikuje szczegółowe informacje i więcej zdjęć. Co wiemy na chwilę obecną?

Na pewno to, że stylistyka nowego modelu jest zaczerpnięta wprost z kompaktowej Kony. Eksperyment z podwójnymi światłami z przodu najwyraźniej przyniósł dobre efekty. Linia przedniego pasa jest jednak bardziej elegancka, nawiązująca do samochodów premium.

hyundai_santa_fe_684

Nowy Hyundai Santa Fe ma 4,77 m długości oraz 1,89 m szerokości, dzięki czemu prawdopodobnie udało się stworzyć przestrzenne wnętrze, z jakiego model ten jest znany. Kokpit wizualnie nawiązuje do najnowszych aut marki, ale zastosowano w nim w pełni cyfrowy zestaw wskaźników, choć to akurat nie jest nowość, ponieważ takie rozwiązanie znamy na przykład z Ioniqa.

Nowy Santa Fe został wyposażony w pełny pakiet systemów bezpieczeństwa oferowanych przez markę Hyundai pod wspólną nazwą Smart Sense. Nowością w tym pakiecie jest system Rear Occupant Alert informujący kierowcę opuszczającego samochód o tym, że z tyłu siedzą pasażerowie.

Choć premiery jeszcze nie było, to importer informuje, że Santa Fe nowej generacji będzie dostępny w Polsce w połowie 2018 roku.

Zapraszamy na jazdę testową Hyundaiem Santa Fe. Umów się już teraz!

Poprzedni wpis Następny wpis