Ford, jak mało który producent samochodów na świecie, ma w swojej ofercie pełen przekrój samochodów. Znajdziemy tu auta miejskie, użytkowe, rodzinne duże i małe, a także szereg wozów sportowych. Jakie maszyny z tej ostatniej kategorii znajdziemy w ofercie producenta z niebieskim owalem?

Ford Fiesta ST

Ford Fiesta ST
Ford Fiesta ST

Fiesta ST jest najmniejszym sportowym autem w polskiej gamie Forda. Ta mała piguła jest jednym z najlepiej prowadzących się samochodów w swojej klasie i dysponuje potężną jak na segment B mocą. 1,6-litrowy EcoBoost generuje tutaj 182 KM. Ten zapas mocy pozwala rozpędzić mocarną Fiestę do 100 km/h w 6,9 s. Cennik otwiera kwota 75 650 zł.

Umów się na jazdę próbną Fordem Fiestą!

Ford Focus ST Hatchback

Ford Focus ST hatchback
Ford Focus ST hatchback

Focus ST to już uliczny wojownik większego kalibru. Hot hatch Forda dysponuje 2-litrowym silnikiem EcoBoost o mocy aż 250 KM. Ten doskonale prowadzący się kompakt rozpędza się do 100 km/h w 6,5 s i kosztuje od 116 600 zł.

Ford Focus ST Kombi

Ford Focus ST kombi
Ford Focus ST kombi

Szybki Focus ST jest oferowany przez Forda także w praktycznej wersji kombi. Za większe nadwozie z równie dobrze brzmiącym silnikiem dopłacimy 3000 zł względem odmiany hatchback.

Ford Focus RS

Ford Focus RS
Ford Focus RS

Focus RS to tegoroczny debiutant. Ta niesamowita maszyna z doskonałym napędem na cztery koła już na starcie została uznana za nowego króla hot hatchów. Był ku temu świetny powód – doskonałe prowadzenie zapewnia typowe dla Forda, bardzo dobrze zestrojone zawieszenie oraz skuteczny napęd AWD. Moc generowana jest tu przez 2,3-litrowy motor EcoBoost, który nie tylko jest ochoczo wkręca się na wysokie obroty i zapewnia doskonały ciąg, ale także doskonale brzmi. Jednostka Focusa RS generuje aż 350 KM, co pozwala rozpędzić się do 100 km/h w 4,7 s. Ceny tej nieziemskiej maszyny zaczynają się w Polsce od 151 790 zł.

Umów się na jazdę próbną Focusem!

Ford Mustang 2.3 EcoBoost Fastback

Ford Mustang 2.3 EcoBoost Fastback
Ford Mustang 2.3 EcoBoost Fastback

W ubiegłym roku na Starym Kontynencie zawitała prawdziwa legenda. Wyczekiwany od dawna Mustang jest już oficjalnie dostępny w europejskich salonach. Podstawowa odmiana z 2,3-litrowym EcoBoostem rozwijającym 317 KM kosztuje w Polsce 159 tys. zł.

Ford Mustang 2.3 EcoBoost Convertible

Ford Mustang 2.3 EcoBoost Convertible
Ford Mustang 2.3 EcoBoost Convertible

Oszczędny, ale mocny silnik R4 2.3 EcoBoost oferowany jest także w wersji Convertible. Wiatr we włosach w legendarnym Mustangu możemy poczuć zostawiając w salonie 176 tys. zł.

Ford Mustang GT Fastback

Ford Mustang GT Fastback
Ford Mustang GT Fastback

Jeśli oczekujemy od legendy jeszcze więcej, w ofercie Forda znajdziemy Mustanga GT z 5-litrowym V8 o mocy 421 KM. Amerykańska bestia kosztuje zaskakująco mało jak na bardzo dobry, sportowy wóz z rodowodem i widlastą ósemką. Ceny tej maszyny zaczynają się od 180 tys. zł za wersję nadwoziową Fastback.

Ford Mustang GT Convertible

Ford Mustang GT Convertible
Ford Mustang GT Convertible

Maksimum frajdy z jazdy z widlastą ósemką o mocy 421 KM można wycisnąć pod gołym niebem. Mustang GT Convertible został wyceniony przez Forda w Polsce na kwotę 197 tys. zł. Jeśli to wciąż za mało, w USA można dostać jeszcze więcej w postaci wersji przygotowywanych przez legendarnego tunera Shelby.

Umów się na jazdę próbną Mustangiem!

Ford GT

Ford GT

Ford GT to obecnie topowy wóz sportowy amerykańskiego producenta. Jego centralnie umieszczonym sercem jest widlasta szóstka z turbodoładowaniem. 3,5-litrowy EcoBoost generuje tutaj ponad 600 KM. Oficjalnej ceny w Polsce nie ma, ale niedawno Ford rozpoczął przyjmowanie zamówień globalnie. Zatem jeśli zawsze marzył Wam się prawdziwie sportowy wóz z najwyższej półki, to jeśli się pospieszycie, zdążycie zamówić swój model GT.

Poprzedni wpis Następny wpis